Сніданкові палянички

Дивно, але власне тут, в Ню Йорку, мені вдається снідати “спеціально”. Це не означає, що у Львові я не снідаю – снідаю ще й як! Але вдома я їм що небудь, особливо не переймаючись, або кудись йду. Один з моїх улюблених сніданків – палянички з всілякими додатками, а ще яєшня або сирнички, а ще десерт, а ще кава і келих вина з бульбашками. Такий от Великий Львівський Сніданок.

Сніданкові палянички робляться із суміші кукурудзяної і пшеничної муки (пів на пів).

1 шклянка кукурудзяної і 1 шклянка пшеничної *
2-3 ложки олії або топленого масла
сіль, вода (окріп)

Воду довести до кипіння з дрібкою соли і олією (чи маслом). Замішати окропом суміш муки – спочатку мішайте ложкою, щоб не обпектися, зручно теж робити комбайном. Тісто має бути пластичним, масним, консистенції як на пироги. Йому треба дати вихолонути до комфортноїдля ваших долонь температури (закрийте плівкою чи покришкою, аби не підсихало).
Потім відщипуйте одинакові шматочки тіста, формуйте кульки і розтачуйте тонкі коржики, підсипаючи кукурудзяною мукою якщо потрібно.
Смажити на сухій чавунній пательні з двох боків, десь по хвилині-півтори. Коли смажиться другий бік – коржик дуже гарно надувається, утворюючи всередині кишеньку.

*стосовно муки – кукурудзяна буде давати тісту крихкість, яка не всім подобається. Тому можете змінювати пропорції на ваш смак.

Далі до таких коржиків можна додати все, що вам смакує. В Ґварі це, залежно від сезону, мізерія або помідорова салатка, паштети – м’ясний печений і фасолевий, горохвяники, трохи вяленого шовдаря, трохи фермерського сиру, зелені листочки.

Великий Львівський Сніданок


Мені вчора смакувало таке:

намазати коржик лабне
викласти пів авокадо на половину коржика
викласти пів помідора вздовж авокадо
додати 2 листка салати
посолити, поперчити

намазати коржик лабне
викласти пів авокадо на половину коржика
викласти вздовж авокадо яєшню бовтанку
посолити, поперчити

Смачно? Не те слово!
Троха забагато як на один сніданок, але то все ностальгія 😉
Якщо ліньки смажити палянички можете взяти лаваш, але не вірменського типу, а перського – грубший. Підігрійте на сухій пательні і далі все так само 🙂