Цибуля-пора та салатки з неї на осінь

Найкраща з зимової городини для мене – це цибуля-пора. Я її додаю в зупки – цибуляну і спеціальну “порову”, в салатки замість зеленої цибульки, додаю в тушковані овочі чи до м’яса, загортаю рибу для запікання.. Одним словом – універсальна штука. Так що цієї зими матимете від мене кілька ідей, як можна використати пору.

А сьогодні просто 2 салатки з книги “У будні і свята” – з червоною (вона ж – синя) капустою – одна, а друга – з петрушкою і ябком.

Салата з червоної капусти і цибулі-пори

500 г капусти, цибуля-пора, 3 ложки олії, 1 ложечка гірчиці, цукор, зварене на твердо  яйце, оцет або цитриновий сік

З капусти зняти верхні листки, розрізати навпіл, дуже дрібно нашаткувати, вкинути в киплячу підсолену воду. Проварити на повільному вогні 5 хвилин після закипання. Тоді воду злити, сполоснути капусту холодною водою, скропити оцтом або соком з цитрини, посолити, посипати цукром, вимішати з дрібно нарізаною цибулею-порою дати салаті настоятися. Викласти в салятерку, полити олією, розтертою з гірчицею, і прикрасити плястерками яйця.

Тут маненька приміточка – я не підварюю синьої капусти, щоб змягшити її. Я її просто шаткую, солю, цукрую, оцтую і дуже добре виминаю пальцями (не забудьте вдягнути рукавички, бо будете мати фіолєтовий манікюр!)

Салата з моркви, петрушки і цибулі-пори

3—4 моркви, 2 корені петрушки (або пастернаку), цибуля-пора, 150 г сметани, зернята граната, сіль, цукор, зеленина петрушки.

Моркву і петрушку (чи пастернак) почистити і натерти на грубій терці, цибулю-пору нарізати соломкою, вимішати, посолити, посипати цукром, викласти в салятерку, полити сметаною і прикрасити зернятками граната і листочком петрушки.

Бачите, бачите: салата з тертим коренем петрушки! Теж не надто звично, правда? Зазвичай вона в нас йде хіба в зупу, але в салаті теж дуже добре. А як нема петрушки – можете додати пастернак або селерку.

Та й таке 🙂