Запражка з гриба Бараняча голова з кулешою

Гриб Бараняча голова в мене завжди викликає захоплення своєю красою і запахом – часом білі навіть не мають такого правдивого запаху. Його в ріжних регіонах називають також гриб-баран або бараньохи.

В мене в голові живе ідеальне поєднання – грибова запражка з кулешою – тому я не довго думала, що приготувати з цього ідеального гриба.

DSC05606-1Спочатку я почистила гриба. Для цього розділила його на менші гілочки і ножем зрізала твердіші корінці. Потім гарно промила під протічною водою, щоб вимити пісочок. Поклала в банячок з підсоленою водою, дала покипіти хв 5 і злила воду. Цього, мабуть, можна не робити, але я трохи параноїк щодо лісових грибів і волію їх проварити перед смаженням.

На великій пательні загріла олію і вкинула смажитися три великі дрібно покраяні цибулини. Коли цибуля зм’якла – додала порізані гриби, накрила покришкою і тушкувала мабуть із пів години, час від часу помішуючи. Води не додавала – гриби мали в собі багато вологи. В кінці трохи збільшила вогонь і дала грибам з цибулькою легко припалитися. На сухій пательні засмажила ложку борошна до золотистого кольору, розколотила із сметаною і трошки води і додала до грибів. Як закипіло – підперчила, додала кмину, досолила на смак і вимкнула.

Тим часом, поки тушкувалися гриби, зварила кулешу. В чавунному банячку закип’ятила воду, додала ложку масла, підсолила і всипала промиту кукурудзянку. Постійно вимішувала дерев’яною ложкою, поки каша не забрала в себе всю воду. Потім закрила кришкою, зменшила вогонь і варила хвилин із 20.

Як варіант – можна смажити цибулю з грибами на смальці із шкварками і потім не додавати сметани. Кулешу можна посипати бриндзьою або кропом.

Ну і, звичайно ж, за цим переписом можна приготувати запражку з будь яких інших грибів 🙂