Цинадерки. Як приготувати нирки.

Цинадерки. Як приготувати нирки.

Я люблю всілякі нутрощі – тушковані, смажені, смачніі…

Цинадерки – дивне слово, правда? А насправді це просто волові або вепрові нирки – досить давня але суперечлива їжа, в якої, однак, є шанувальники. Наприклад, я 🙂

Як приготувати цинадерки? Перед приготуванням їх треба вимочити в підкисленій воді хоча б кілька годин, а ще краще ніч, час від часу змінюючи воду (чим старіша тварина – тим вимочувати довше). Перед вимочуванням гарно обібрати від всіх плівок і вирізати внутрішній товщ. Після вимочування – довести в чистій воді до кипіння, воду злити, нирки переполокати бо буде багато піни, залити свіжою водою, додати шматочок імбиру, моркви-петрушки-селєри, і в підсоленій воді зварити. Взагалі книжка пише, що варити треба довго, більше години.. я варю менше – зм’якли і все.

Після цього – порізати плястерками і приготувати в сосі. Мені смакують нирки з білим сосом з хроном або в помідоровому сосі.

Зварені порізані нирки кидаю на пательню, в якій вже засмажена цибулька, трошечки прогріваю і заправляю сосом –

Для білого сосу спочатку готую запражку – 1-2 ложки муки засмажую на 1-2 ложках масла до жовтого, розводжу молоком, щоб густина була, як рідка сметана, підсолюю, перчу і як закипить – додаємо чубату ложку тертого хрону. Можна також дати кропику або петрушки.

Помідоровий сос – це ще простіше. До нирок з цибулькою ріжу чвертками помідори без шкірки, і коли пустять сік – солю, цукрую, перчу, додаю паприки і доводжу до кипіння. В кінці додаю порізаної петрушки і плястерки цитрини.

Цинадерки подаються традиційно з картоплею, квасним огірком, але й просто з чорним хлібом дуже смачно. Та й взагалі я люблю всілякі нутрощі – тушковані, смажені, смачнііі ))

Цього разу (на знимках) я готувала нирки молодого телятка з помідоровим сосом. Свинячі нирки мають іншу форму (подібні до людських), і часто потребують довшого вимочування..