Шавлія в клярі, salvia fritta

Шавлія в клярі, salvia fritta

Ідея посмажити шавлію не виходила мені з голови, як тільки я почула про неї від сестри. Шавлія в клярі – це видавалося чимось дуже дивним, але безумовно вартим, щоб спробувати. На півночі Італії це досить популярна страва, перекуска до вина чи пива.

І ось вчора купилися дві в’язки шавлії спеціально з метою її посмажити. Можливо, вона в мене троха переросла, ніж мала б бути, але на смак це не вплинуло.

Все дуже просто:
Листочки шавлії помила і висушила.
Розбовтала кляр:
1 варіант – шлянка пива (я взяла “Бельгійський Домс”), 1 яйце,  борошно і дрібки солі;
або
2 варіант – кшлянка пива і борошно.

Борошна дала стільки, щоб тісто було досить густе, але ще лилося і трималося листочків. Також до кляру додала ложку спирту, щоб не вбирало зайвого товщу.

В широкій пательні загріла олію, і смажила по 2-3 омакнуті в кляр листочки. Посмажені листочки складала спочатку на серветку, щоб ввібрала зайвий товщ, а потім – на таріль.

Нам смажена шавлія смакувала з намазкою з бриндзі, але і без нічого вона дуже добра. Не можу описати на що подібна – легенький м’ятний присмак, смачний кляр. До білого сухого нам було дуже смачно!

Трошки розкажу детальніше про смаження. Листочки м’які і посмажити їх треба до такого стану, щоб кляр тримав їх рівненько, але при тому не підгорів. На 1 порцію листочків мені йшло 4-5 хвилин смаження, час від часу перевертаючи.

P.S. До речі, треба буде посмажити таким чином кропиву. Я колись це робила, ще в до-інтернетну еру. І це було дуже смачно!