Борщ з бобами

Гріх не скористатися з сезону бобів і не зварити борщ з бобами.

Не мені вас вчити варити борщ, бо справа це безглузда. Бо все одно кожна господиня варить борщ “під себе” і під смаки челяді. Хтось вважає що борщ без мняса то не борщ, але мені в літню спеку хочеться власне чогось такого легшого, піснішого, без мнясива. А поживності тут вистарчає. Тому просто розкажу, як варю борщ з бобами я.

Мені цей борщ подобається насамперед тим, що біб прекрасно заміняє бараболю – ніби ті ж вуглеводи, але бобові якісь корисніші на вигляд 🙂 А ще, це такий дуже лінивий спосіб борщоваріння, бо за годину все готово.

Боби треба брати молоденькі, щоб шкірка ще не була груба. Варю я їх окремо, щоб зловити момент коли вже всьо.

Окремо в великій пательні на олії підсмажую дрібно порізану цибульку, роздушений зубчик часнику. Потім даю туди порізані корінь петрушки, моркву і буряк, і все разом підтушковую до майжеготовності (це хвилин 15-20).

Це єдиний борщ, в який я даю помідори! Найшвидший спосіб – розрізати помідор навпіл і стерти на грубій терці так, щоб шкірка лишилася окремо.

“Борщовий набір” заправляю сіллю, перцем, цукром, кидаю бабковий листок. Часом даю трохи імбиру, солодкої паприки, чи чогось іншого під смак.

Окремо в банячку розкалатую добре горнятко бурякового квасу, трохи сметани, туди ж – кілька видушений зубчиків часнику, і ложку муки, щоб сметана не зкрутилася.

В великому баняку доводжу до кипіння трохи води (трохи = третину баняка, як треба більше, додаю пізніше). Як закипить вода – додаю підтушковані овочі з пательні, боби з водою, в якій вони варилися, сметанно-квасову заправу і порізані бурякові гички. А як це все закипить – вимикаю. Можна пробувати.

“А шо його пробувати? – борщ як борщ!” (с)