Паприкаш із шпарагівки

сьогодні в нас на обід паприкаш із шпарагівки – смачна, проста і поживна страва

Минулого тижня мені трапилося відразу кілька добрих речей – молодесенька шпарагівка, вуджена солодка паприка і шпондерок від Шкварка. І це мене сподвигло приготувати шпарагівку інакше, ніж я це роблю зазвичай (зазвичай – це із смаженою тертою булкою або часниковим сосом). Отож сьогодні в нас на обід паприкаш із шпарагівки – смачна, проста і поживна страва.

Все до непристойного елементарно –
Шпарагівку почистила від хвостиків, розрізала навпіл і підварила в підцукрованому і підсоленому окропі al dente.
Тим часом покраяла шпондер і підшкварила його на пательні, додала цибулю і зробила засмажку. Додала в неї підварену шпарагівку.
Заколотила сметанку з ложкою борошна, залила шпарагівку, додала паприки (***) і на маленькому вогні потушкувала доки шпарагівка не зм’якла.

Ось, властиво, і все.

Маленька примітка про паприку. В мене їх 3 сорти – вуджена солодка, турецький Isot і пластівці чілі. Але це тільки тому, що я колекціоную паприки і перці )) Ви ж цілком можете обійтися звичайною солодкою паприкою.

І ще примітка про паприку – книжка пише, що її треба додавати на етапі смаження цибулі, але мені вона тоді гірчить. Тому я даю в самому кінці, разом із сметаною.

(***) Щодо паприки, ще одне уточнення від пана Сергія Пожара: “Паприку дають на підсмажену цибулю щоб передати аромати її жиру – він є носій та акумулятор запахів, але при цьому треба зняти пательню з вогню й коли розійдеться паприка додати рідини або інших складових, щоб понизити температуру в страві бо паприка при смаженні моментально пригорає й починає гірчити. Робиться все миттєво, такий собі кулінарний секрет.”

Паприкаш із шпарагівки – це ще один добрий спосіб приготувати цю сезонну городину. Для паприкашу добре пасуватиме і пласка шпарагівка “лопатки”, і кругленька жовта, і навіть зелена, яку тітоньки на базарі чомусь називають “бондюель” ))

“Шкварки”, щоб ви знали, шпондерок фантастичний!!