Конфітура з райський яблучок, пряна і прозора

Конфітура з райський яблучок – це просто-таки заборонений плід. Бо хто з нас не діставав по пальцях за поцуплене з прикраси торта яблучко? Я діставала і не раз. Бо хіба можна втриматися якщо щось таке коштовно-солодке виблискує і манить? І я кажу, що не можна.

Тому скоренько розкажу вам як зварити цю конфітуру. Троха треба побавитися, але результат того вартує.

Яблучка помити, верхню четвертину хвостиків обрізати, залишки оцвітини обскубти, яблучка наколоти зубочисткою, щоб не потріскалися.

В баняку закип*ятити воду з розрахунку 1 літра на 1 кг яблучок. Яблучка опускати порціями в окріп і бланшувати пару секунд, після чого відразу опускати в льодову купіль, щоб не тратився колір. Найзручніше це робити друшляком або ситом.

Зварити сироп на тій воді в якій бланшували ябка з пропорціями 2:1 (2 цукру і 1 води) + лимонна кислота (стільки, щоб сироп був кваснуватим). Гарячим сиропом залити яблучка, лишити вистигати на 12+ годин. Якщо помітили, що яблучка в баняку не покриті сиропом – притисніть покришкою або тарілкою, всі яблучка мають вбирати сироп на всіх етапах.

За 12 годин довести до кипіння на невеликому вогні, поварити 2-3 хвилі, вимкнути і знову лишити вистигати на 12 годин. Якщо утворюється пінка – збираємо.

Додати кілька квіточок гвоздики, кілька коробочок кардамону, кілька духмяного перцю, нарізану цитрину, трохи цинамону. Ще раз нагріти-поварити і лишити вистигати на 12 годин.

Третій раз нагріваємо, варимо на малому вогні до готовності 15 хвилин десь, гарячим наливаємо в стерилізовані слоїки, заливаємо сиропом, так щоб яблучка були покриті, закриваємо стерилізованими покришками, перевертаємо і вкутуємо коцом, щоб повільно вистигало. Конфітура з райський яблучок готова, але ще має трошки постояти в спіжарці, насититися сиропом і ароматами.

Коли печемо торт – не забуваємо прикрасити яблучком. Коли спекли качку – не забуваємо засервувати яблучком. Коли захотілося морозива – насправді це захотілося яблучка.

Всьо 🙂

P.S. На знимці збоку яблучка перед третім варінням. Після варіння мають стати прозорішими. Доварю – дам знимку 🙂