Печінка з яблуками

Нас чекають довгі святкові вихідні, а отже – треба мати щось смачненьке, якщо раптом гостина. Та й без гостини треба мати щось смачненьке 😉 І мені видається, що печінка з яблуками – це добрий варіант.

Добрий тим, що, хоча в переписі фігурує теляча печінка, насправді цей перепис можна приготувати з будь якої. Лише є кілька нюансів – якщо печінка теляча – то я її майже ніколи не вимочую в молоці, а як свинська – вимочую в молоці або в зимній воді з дрібкою соди, якщо куряча або індича – пильную щоб не було невидалених жовчевих міхурців, бо гірчитиме, та й плівки в них тонші. А в рештому – комбінація печінки і яблук є дуже вдалою.

Отже, –

Печінка з яблуками

500 г телячої печінки, 3—4 цибулі, 2 -3 яблука, олія для смаження, 1—2 ложки муки, сіль, перець, зеленина петрушки.

Печінку полити окропом, щоб легше було зняти плівку, вирізати жилки, якщо є, а тоді залити на 2 год. або краще на ніч молоком (тримати миску з печінкою в холодильнику!). Після цього нарізати плястерками, обкачати в муці, не солити і смажити в товщі до рум’яної шкірочки. Скласти в посуд. На жирі, який залишився після смаження печінки, протушкувати цибулю, нарізану півплястерками до прозорості. Тоді додати почищені і розрізані на чвертки або натерті на грубій терці яблука, влити 1—2 ложки води і тушкувати допоки не приготується. Вимішати з печінкою, потім посолити, поперчити, полити сметаною і посипати зелениною петрушки. На гарнір подати картопляне пюре.

Є ще кілька моментів, які варто мати на увазі –

Я люблю трошки відбивати печінку, щоб була м’якша. Але це не стосується курячої чи індичої. Якщо печінку покласти смажити в надто зимну олію – вона пустить сік, і може затверднути, тому обсмажувати на горячій олії. Я люблю порізати яблука на чвертки, але можна і натерти – тоді вони розваряться і утворять сос. І, до речі, про яблука – треба вибирати такі, що триматимуть форму і не розґвадзяються – квасніші і твердіші. Також, крім яблук, можна дати кілька родзинок – вони сюди пасуватимуть. А замість води – дати трошка білого сухого винця. І пильнуйте, щоб не переварити печінку, бо переварена печінка – тверда і несмачна.

Взагалі, цю страву можна приготувати як карменадлі з печінки – все так само, лиш печінку обсмажити окремо, окремо – цибульку, і окремо – ябка, а потім все разом спожерти. Дуже смачно!