Місо-вівсянка з яйцем, журавлиною та горішками

Не любите каш? Це ви просто ще місо-вівсянки не пробували! 🙂

Вівсянка це, як на мій смак, ідеальне поле для експериментів. Вона не мусить бути солодкою, і навіть не обов’язково бавитися з контрастами солодке-солене, як в моєму попередньому рецепті:

Вівсянка може бути чудовою основою для елегантного несеолодкого сніданку, якщо зварити її або більш підсоленою, або на місо-пасті.

Місо це традиційна японська приправа, яку виробляють шляхом ферментації соєвих бобів із сіллю та коджі (гриб Aspergillus oryzae ). Це густа паста, яка використовується для соусів, маринування овочів, риби або м’яса, а також змішування з бульйоном даші для приготування місо-зупи – основного продукту японської кухні. Місо-паста має високий вміст білка.

Якщо ви вживаєте місо в їжу, любите місо-зупу, то ви просто зобов’язані спробувати місо-вівсянку. Вона матиме отой характерний соленувато-грибний присмак місо.

Як варити?

1 мірка = склянка 150 мл

Каша:
1 мірка плющеної вівсяної крупи
3 мірки води
1,5 ч.л. місо (в мене темна місо-паста, вона трохи інтенсивніша за світлу)
1 ч.л масла
Воду закип’ятити, додати місо, засипати крупу, зменшити вогонь під банячком і варити біля 15 хв, помішуючи. Коли звариться – додати масло та вимішати. Викласти на тарілки.

Поки вариться вівсянка якраз можна зварити чи підсмажити яйце.

У мене яйце на м’яко, яке вариться 6 хвилин. Яйця кімнатної температури опускаю в окріп, і варю 6 хвилин від закипання. Потім охолоджую у воді з льодом, чищу і воно має таку гарну м’яку серединку.

Я ще додала кілька скибок сиру, трошка горішків і журавлини, але ідеально сюди пасуватиме щось гостре – навіть кілька крапель табаско на жовток.

А ще до такої вівсянки просто нестерпно пасуватиме дукка – посипте поверх яйка і задоволення забезпечено 🙂