Вівсяна каша з блакитним сиром, ягодами та медом

Маю дивні стосунки з вівсяною кашою. Я її дуже люблю, але якщо з’їсти на сніданок “звичайну вівсянку” – тобто миттєвого приготування, то за годину на мене нападає просто вовчий голод. Відповідно, сніданок виходить не дуже ефективним. Інша справа із вівсянкою плющеною, яка вариться довше і насичує теж на довше – це я про свої спостереження зараз…

Тому вже довший час я варю вівсяну кашу з плющеної вівсяної крупи і заправляю її дуже по різному. Ось один із моїх улюблених способів, який мені подобається контрастом смаків.

Плющену вівсяну крупу я варю в пропорції на 1 мірку крупи – 3 мірки води, так вона виходить середньої густини. Але ви подивіться, що пише на вашій пачці. Воду, в якій варю вівсянку, я трошки підсолюю та даю дрібку цукру, щоб каша була смачнішою.

Отже, вівсяна каша з блакитним сиром, ягодами та медом, на 2 осіб:

1 мірка = склянка 150 мл

Каша:
1 мірка плющеної вівсяної крупи
3 мірки води
1/2 ч.л. солі
1/2 ч.л цукру
1 ч.л масла
Воду закип’ятити, додати сіль та цукор, засипати крупу, зменшити вогонь до мінімального і варити біля 15 хв, помішуючи. Коли звариться – додати масло та гарно вимішати. Викласти на тарілки.

До звареної вівсянки додаємо – 1/2 ч.л. масла, 1 ч.л. меду, покришений сир з голубою пліснявою (в мене данаблу, але може бути будь який, який вам смакує), ягоди лохини чи ожини, чи будь які інші, залежно від сезону. Також сюди гарно пасуватимуть скибки хурми чи персика.

Додатково можна посипати горішками.

Можна також зварити вівсянку на кілька днів наперед, і розігрівати щоранку. Тоді таку кашу краще варити в пропорції 1 до 2 – вона буде густіша. Зварену вівсятку вилити в лоток, охолодити та тримати в холодильнику. А вже до сніданку брати трохи каші і розігрівати її з молоком, наприклад.


Щось подібне я вже розповідала раніше, лише з іншим сиром та іншим фруктом: