Начинені гарбузові квіти в клярі

Знаєте, я досі пам’ятаю коментар одної стурбованої пані, котра, коли я опублікувала перепис конфітури з фіалок, написала щось на кшталт “як можна ніжну квіточку, Божу красу, жерти?!”… І знаєте шо? Можна, ще і з задоволенням! Аби це не шкодило природі. Тому сьогодні ми приготуємо і спожеремо із велетенським задоволенням квітки гарбуза (а також кабачка і цукіні – вже що трапиться).

Зараз на цю страву якраз добрий сезон, бо “городні баштанні культури” ще цвітуть, але плоди визріти добре вже може й не встигнуть. А отже і квіток не шкода.

2 слова про самі квіти. І гарбуз, і кабачок з цукіні, мають квіти достатньої величини, щоб їх начинити, різниця лиш в розмірі, а отже і в кількості начинки. Тому беріть що знайдете.

Чим начиняти? Найліпше це м’яким сиром, чи звичайним “домашнім”, чи якоюсь фетою-філадельфією. Якщо беремо домашній – можемо збити його з вершками, дрібкою соли-перцю, і, скажімо, зеленою цибулькою чи кропом. Чи додати ложечку пахучої бриндзі.

Треба:

Певна кількість квітів (насправді чим більше, тим краще, бо штука цілком наркотична, і під біле-сухе вижерається з космічною швидкістю)
Начинка – сир, вершки, цибулька зелена, кріп, сіль, перець
Пиво світле
Яйце
Мука
Сіль, перець, олія, глибока пательня

Готуємо начинку: сир переминаємо видельцем чи блендером, з трошки вершків, щоб спушити структуру, солимо, додаємо додатки на смак. Окрім вище зазначених можна ще додати, приміром, каперсів чи паприки, теж буде добре. Єдина умова – начинка має бути ніііііжна, мімімі.

Беремо квітку в ліву руку, кондитерський шприць (ну, або ложечку з начинкою) в праву, і, ніжно розводячи пелюстки, запускаємо всередину пуп’янка невелику кількість начинки. Квітка не повинна дуже потяжчати.

Готуємо кляр: пиво, яйця, мука, дрібка соли. Збиваємо до однорідности. Має бути негусте тісто, десь як на налисники.

Гріємо олію, досить багато, так, щоб наші квіточки вільно плавали. Маркером загріття олії в нас служить кусочок редьковці чи моркви, як почне пускати бульбашки – олія гаряча. Вогонь під пательньою тримаємо рівномірно-великий, але не на максимум.

Омакуємо начинені квітки в кляр і кладемо в олію. Дивимося, як радісно булькотить олія на краях квіток. Смажимо з обох сторін до зарум’янення. Викладаємо на серветку, щоб ввібралася олія. Перекладаємо на свіжу сервету, підсолюємо, підперчуємо. Наливаємо зимного винця. Далі ви знаєте 🙂

Отож, висновок: начинені  (гарбузові, кабачкові, цукінневі) квіти в клярі – це просто і елєґансько. Хочете вразити тендітну панянку чи мужнього мачо? – це якраз правильний варіант. Просто “як двері” і божественно смачно.

До речі, якщо маєте квіти, а нема чим начиняти – смажте просто в клярі. Теж божественно.