Nohutlu pilav

Риж з нутом – Nohutlu pilav

Домашній варіант Стамбульської вуличної їжі, на перший погляд дивної, але насправді дуже смачної і поживної.

pilav-vendorКоли в Стамбулі я вперше побачила візочки з Nohutlu pilav я, м’яко кажучи, здивувалася – як можна їсти щось на зразок рижу на вулиці? – це ж незручно, негігієнічно і взагалі..

Як же я помилялася! Риж з нутом це дуже смачно, і я деколи його готую вдома, щоб поностальгувати за Стамбулом.

Для Nohutlu pilav найкраще підійде білий круглий риж, але він потребує певної попередньої підготовки. Як, зрештою, і нут, який найкраще замочити звечора.

Згідно класичного перепису риж з нутом завжди вариться на курячому росолі, тому його варто теж мати заздалегіть. Хоча, я часом варю просто на воді – теж добре, але рижинки не отримують правильної “масності”.

Отже,
Намочений звечора нут добре промила і зварила окремо в підсоленій воді, знімаючи пінку. Замочений нут вариться орієнтовно 30-40 хв.

Риж добре промила, до прозорої води, відцідила через ситко і просмажила на гарчій олії* на пательні до прозорості, постійно піднімаючи нижні шари і перевертаючи. Це потрібно для того, щоб риж не злипався.

Додала відціджений нут, залила киплячим курячим росолом (рідини потрібно по об’єму в 2 рази більше, ніж рижу), підсолила, підперчила, додала сушених помідорів, закрила покришкою і лишила пріти на малесенькому вогні.

В оригінальний Nohutlu pilav крім солі інших спецій не додають, принаймні я не відчула.

Подається нутовий плов з курячим м’яском, розірваним на поздовжні волокна, і, за бажанням, з дуже гострим маринованим зеленим перчиком. Також до нього дуже пасуватиме шкляночка холодного айрану, який можна купити в будь якій продуктовій крамничці.

*Взагалі турки смажать на суміші олії і вершкового масла, але я так не роблю.

І ще маленький ліричний відступ – вся вулична їжа в Стамбулі є дуже смачною, а також чистою і безпечною для споживання, навіть абсолютно дивні на перший погляд Midye Dolmasi (начинені мідії).