Риж з бараниною і айвою

Риж з бараниною і айвою. Ніби плов, або щось на зразок

Я не наважуся називати це пловом, бо мене закидають капцями за не-true. Але це смачно та цілком має право на існування і споживання.

Рижова епопея продовжується, бо трапився дуже смачний сам риж – в мене так часто буває, що як щось смакує – то вже треба наїстися, щоб вухами лізло 🙂 а риж з бараниною і айвою напросився сам по собі, в рамках мого вивчення баранини.

Риж промила і просмажила на олії до прозорості. Про смаження рижу я вже писала в попередньому переписі, коли готувала риж з нутом.

Баранина була не надто тлуста, але і не худенька, тому я розділила м’яско на 2 частини – з салом і без – і порізала кавалками десь як пів сірникової коробки. В окремій пательні витопила спочатку товщ з тих масніших кавальчиків, пізніше додала ще ложку олії і підсмажила баранину до зарум’янювання. Додала моркву, цибулю, кілька часничин, зменшила газ і хвилин зо 20-25 підтушкувала, трошки підливаючи води.

На той момент в мене вже був засмажений риж, тому я акуратно зверху виклала баранину з овочами, додала порізану грубими кавалками айву без шкірочки, сушений солодкий перець, сушені помідори, підперчила і залила підсоленим окропом десь на 2 пальці вище рівня рижу.

Лопаткою сформувала конус, зменшила газ до мінімального і під покришкою варила до вбирання води, час від часу легенько підмішуючи і згрібаючи до середини. Так вдало вийшло, що не довелося доливати води – і м’яско і риж встигли приготуватися якраз добре.

За 5 хвилин до кінця готування я додала спецій – солодкої і гострої паприки, цинамону,  імбиру, куміну і бібковий листочок.

Я дуже люблю коли в плові є контрастна нотка. Це можуть бути родзинки, чи курага – якщо хочеться солодкої. А якщо квасненької – зернятка гранату або журавлина. Тому цього разу я подавала риж з бараниною в товаристві журавлини.