Смажена волова печінка

Смажена волова печінка, з яринами

Я називаю це стейком з печінки, але це, звісно ж, не стейк.

Смажена волова печінка в нас на столі на жаль не часто. А все тому, що гарна яловича печінка в крамницях рідкість, на базар ще дійти треба, а свинячу печінку я не дуже люблю, і, як і курячу, використовую переважно для паштетів або млинців.

Але цього разу печінка трапилася чудесна – молода, не надто темна, не жилава, і шматок рівнонький і гарний.

Щодо будь якого гарного м’ясива в мене правило: чим простіше – тим краще. Цього разу не було винятку – печінку я просто засмажила, і до неї – овочі.

Потрібно:
Волова печінка – 500 грам
Шклянка молока
Сіль, чорний мелений перець, борошно

Овочі: бараболя, морквина, 2 цибулини, пів фенхелю, 2 патички стеблової селери, в’ялений солодкий перець.

Печінку я порізала шматками товщиною приблизно 1.5 см і замочила в молоці на годинку. Після цього шматки струсила від зайвої вологи, підсолила, підперчила і омакнула в борошно. Смажила на гарячій олії з 2 сторін до зарум’янювання, але не довго, щоб печінка не затверділа і не перетворилася на підошву 🙂

Поки печінка відмокала в молоці – підготувала овочі.
Моркву порізала соломкою, селеру невеликими шматочками впоперек стебел, цибулю і фенхель пір’ями і швиденько підтушкувала на олії. Картоплю просто зварила – пюре не робила, залишила грубу фактуру.

Печінка – це взагалі смачно, а ось таким простеньким способом смажена яловича печінка – неймовірно смачно. Вона м’яка, не гірчить, пряна простою елегантністю чорного свіжозмеленого перцю – ідеальна, no more, no less ))