Пісні голубці з пшоном і грибами

Чим ці голубці цікаві? Насамперед тим, що савойська (волоська, кєль) капуста дається загортати значно краще, ніж звичайна білоголова. А отже, голубці можна зробити кулястої форми, що й я зробила.

Найкраще для загортання підійдуть більші капустні листки, а начинка, яка добре тримається купи, допоможе тримати круглу форму голубця.


капуста савойська – 2-3 шт, розібрати на листки, зрізати хрящі з листків
пшоно – 250 г
сухі білі гриби – 100 г
печериці – 300 г
цибуля – 300 г
томати пелаті – 2 бляшанки
сіль, чорний перець до смаку

Сушені білі гриби промити та замочити в холодній воді на ніч. Зварити в тій самій воді. Коли охолонуть – відтиснути від юшки та порізати.
Пшоно промити 2-3 рази змінюючи воду. Залити водою у пропорції на 1 склянку пшона 2 склянки води та дрібка солі; зварити майже до готовності, так щоб крупа увібрала всю рідину.
Цибулю порізати кубиком та підсмажити. Печериці порізати дрібно та підсмажити, наприкінці додати цибулю та порізані зварені білі гриби і усе разом заправити сіллю та чорним перцем.
Начинити капустяні листя, формуючи голубці круглої або звичайної форми. Скласти у форму, залити томатами пелаті або грибовим виваром. Пекти в духовці на невеликому вогні 40 хв. після того, як закипить рідина.
Подавати з томатним соусом або грибовою мачанкою.


Цей перепис я готувала і фотографувала для Різдвяно-новорічного випуску Fresco