Як полюбити авокадо (на прикладі канапки)

Що я можу сказати про “предмет сьогоднішнього обговорення”? Насамперед, авокадо – це гарно. А ще смачно і корисно. Звісно, “смачно” – штука суб’єктивна, і хтось скаже, що авокадо як мило чи сира бульба.. але я, наприклад, в добрих авокадо відчуваю вершковість з горіховими нотками, свіжість… аж ніяк не мило.

Що ж, якщо ви любите авокадо, то я вам нічого нового не відкрию, можете далі не читати, хіба приготувати гуакамолє. А от якщо не любите, то, можливо, я переконаю вас спробувати ще раз.

Якщо ви не любите авокадо, але готові дати йому шанс, то в жодному разі не купуйте тверді дешеві авокади – до них прийде черга тоді, коли ви вже навчитеся їх дозрівати і їсти. Почніть із справді ДОБРОГО авокадо. Найліпше з того, що можна в Україні купити, це напевно сорт Гасс (Hass, Хасс). Вони кругліші, мають темну шкірку з горбиками, і названі на честь їхнього агроотця Рудольфа Гасса.

Пошукайте в крамницях Ready to Eat Гасс авокади, але все одно придивіться щоб вони не були надто замацані спраглими до смачних авокад такими як я 🙂 Добре, стигле авокадо відчувається важко в руці, його м’якість відчутна через шкірку, але пружна (не притискайте сильно, бо йому боляче!). Часом, якщо авокадом потрусити, то чути як кісточка калатає – оце воно точно стигле! Але це спрацьовує не для всіх авокадів.

Тож, купіть авокадо, принесіть додому і зробіть собі на сніданок канапку:

Авокадо розріжте поздовж, прокрутіть і розкрийте на 2 половинки. Акуратно вийміть кісточку. Тримаючи половинку авокадо в лівій руці, а ніж в правій наріжте його плястерками, так щоб кінчик ножа торкався шкірки. Потім ложкою вижолобте порізане авокадо і викладіть на хлібчик. Так само і з другою половинкою. Я перед тим як виймати авокадо ложкою ще скроплюю його цитриновим соком.

Як порізати авокадо. Джерело

2 байди смачного хліба присушіть на пательні чи в тостері, легенько насмаруйте маслом (добре також легкий сир типу страчітела або каймак). Якщо не скроплювали цитриною – скропіть зараз. Посоліть і поперчіть так, щоб вам смакувало. До того можна дати свіжої гострої паприки, трошки салатки. Взагалі, до авокада страшно пасують яйця. Але про них наступного разу.

Але питання – як дозріти тверді як холєра авокадо? Бо ж вони зазвичай в 2-3 рази дешевші за Ready to eat! Покладіть кілька авокадо в миску з яблуками чи бананами і накрийте рушничком на 2-3 дні – вони зм’якнуть завдяки етилену, який виділяють яблука. І не слухайте єресі про дозрівання авокадів в мікрохвилівці, це знущання з благородної ягоди.

P.S. Я знаю, що українською авокадо не відмінюється 🙂