мацебрай 3 рецепт пані стефа

Мацебрай

Мацебрай є традиційною стравою єврейської кухні на Песах, коли не можна вживати страв із збродженого зерна (наприклад хліб на дріжджах).

Мацебрай – це страва з розмоченої маци, перемішаної з яйцями і засмаженої. “Мацебрай” – поєднання двох слів на ідиші, що означає “смажена маца”.

Мацебрай є традиційною стравою єврейської кухні на Песах, коли не можна вживати страв із збродженого зерна (наприклад хліб на дріжджах).

У деяких рецептах використовують воду, в інших – молоко, іноді в страву кладуть багато яєць, а іноді жодного – якогось строгого правила немає. Мацебрай можна приготувати з надіванням з сиру чи засмажених грибів, але смачно і так – просто маца, яйця, вода.

Мацу треба наламати у велику миску і залити холодною водою. Залишити на 2-3 хвилини, потім воду злити. Додати яйця збиті яйця і перемішати.

На пательні розігріти олію або вершкове масло, вилити суміш з маци. Засмажити 2-3 хвилини з одного боку, потім перевернути і досмажити.

Перевертати можна ще кілька разів, поки волога не випарується і мацебрай не буде хрумким. Чим частіше перевертати – тим меншим і хрумкішим ставатиме наш “пляцок”. Я цього разу так не висмажувала, в мене він м’якший.

Страву цю їдять по різному – присипаною цинамоном і цукром, або з мармолядою, або навпаки – соленим, з сіллю і зелениною, чи сметаною. Але так чи так – це дуже смачний сніданок.

Також, на сніданок виможете приготувати собі сирнички або гарбузові пляцушки.