Печена скумбрія в “сорочечці” з пори

Оооо, що я вам зараз покажу! Це риба, а точніше печена скумбрія, начинена помаранчою і журавлиною, запеленана в пору і запечена в пергаменті. Звучить страшно, але насправді воно надзвичайно просто і дуже смачно. Отож, розказую по порядку, чому саме такий спосіб народився.

Було в мене 2 невеличкі скумбрії. Спочатку, я хотіла зробити з них такі роляди зі шпондерком, як дядько Сергій Пожар робить, але подивилася, що і самі рибки малі, і шпондера нема… була й друга думка – запхати їм в черевце цитрини\зеленини, але і тут шось не склалося, бо цитрини не виявилося вдома, а навколо тривала неділя, вечір і лінь.

Тому я вирішила робити з того, що було. А було таке:

2 скумбрії (по 1 на особу)
півпомаранча
2 ложки журавлини
1 велика цибуля пора
кілька гілок петрушки
сіль, перець
пергамент

  • Скумбрії вительбушила, голови відрізала і помила. Плавці  і хвіст не відрізала, але це непринципово, можна пообрізати все зайве.
  • Рибки посолила і поперчила всередині.
  • Всередину кожної рибки поклала по кілька півплястерків помаранча, троха петрушки та по кілька ягід журавлини.
  • Пору акуратно розібрала на окремі листки, широкі листки розрізала поздовж, запарила окропом, щоб змякли.
  • На дошку застелила кавалок пергаменту, розклала зверху пору і з її листків переплела такий собі “килимок” – на знимках видно як саме.
  • Поклала рибку на пору і запеленала краями листків. Зайві пасма просто позаправляла де вдалося.
  • Запеленану рибку поклала на пергамент, зверху дала трішки масла*, пергамент загорнула спочатку над рибою, а краї загорнула і загнула під низ. Це теж видно на знимках.
  • Таку ж процедуру повторила з другою рибинкою, поклала їх обидві в керамічну форму для запікання і пекла при 200* десь 30-35 хвилин.
  • Наприкінці привідкрила конверти і ще на 5 хвилин під гриль, щоб загрилювалася пора.
  • Перед самою подачею скропила ворчестерширським соусом, мені сподобалося як його пряність сюди пасувала.

* зазвичай скумбрія більша і товстенька, і масла може й не треба буде, але мої були худі. Але все одно я б якогось товщу зверху давала, може олійки навіть..

Ви побачите на знимках шкварки – це я задля експерименту “як поєднається шкварки з рибою” їх поклала перед грилюванням. Поєдналося незле, але не буду рекомендувати комусь, бо це таке, експерименти 🙂

А тепер висновки:

По-перше, це однозначно добрий варіант для запікання риби. Думаю, класно буде з філе (та ж скумбрія дуже легко “філеїться”, ну або хек або кінг кліп, наприклад), або з цілими рибинками, але якимись неоститими.

По-друге, помаранчу можна сміло заміняти на цитрину, але тоді можна не давати журавлини.

По-трете, пори здалося б більше. Тоді я б оце переплетення робила не з одного краю, а посередині листків, і запеленувати було б простіше. Але це до мене запізно дійшло 🙂 І до речі, ця печена з рибою пора просто феноменально смачна 🙂

По четверте… гм, а що ж по-четверте? навіть не знаю… одним словом, вйо по скумбрію! 🙂