Холодник з молодих буряків

Холодник – чудесна зупка на гарячу пору року, коли хочеться чогось легенького, делікатного, корисного.

300 г телячих костей, 500 г молодих буряків, петрушка, морква, цибуля, 2 свіжі огірки, буряковий квас, 2—3 зварених на твердо яєць, в’язка зеленої цибульки, кріп, 1—2 зубчики часнику, сіль, цукор.

Кості порубати, помити, залити 2 літрами холодної води і варити на повільному вогні. Коли закипить, зняти піну, посолити і варити  20—30 хв. Тоді з юшки вибрати кості й овочі, додати почищені і нарізані соломкою буряки разом з листям і варити ще  15—20 хв. Буряки можна попередньо підтушкувати. Дати борщу відстоятися, зняти зайвий товщ, заправити буряковим квасом і розтовченим часником.

Посолити, дати трохи цукру і з’єднати з розтертою і вимішаною зі сметаною зеленою цибулькою. Охолодити, а перед подачею на стіл в  кожен таріль покласти чвертки яєць, півкружальця свіжих огірків і кубики моркви з юшки. Все це залити холодником, притрусити кропом і подати з гарячими грінками.

Зайве говорити, що такий холодник не конче варити на росолі з м’яса чи костей; цілком прекрасно можна зварити холодник на овочевому виварі. А ще в таріль з холодником можна дати кісточки леду – це буде доречно!