Шашлички з воловини, підсмажені на пательні і салатка до них.

Хочете на обід чогось смачненького? Ось вам ідея!

Я нині робила порядок із знимками, які фоткала влітку до книжки Дарії Цвєк, і коли відкрила папку з цими, то мені аж запахло! Ці шашлички – це дуже добра альтернатива, якщо всі традиційні  карменадлі-шницельки-печені вже набридли, і хочеться чогось інакшого. І салатка, яка за книжкою до них пропонується теж дуже добра.

Отож, по черзі переписи так, як вони є в книжці, а потім трохи лірики.

Шашлички з воловини.
500 г м’яса (вирізки)
12 невеличких цибуль
червоне сухе вино
сіль
свіжозмелений чорний перець
цитрина
пряні трави – розмарин, чебрець.

М’ясо порізати кубиками, злегка відбити сікачем, скропити вином. Цибулю нарізати четвертинками. Настромити на шампури чи палички, чергуючи м’ясо з цибулею. Тоді злегка підсолити і поперчити.
Смажити на великій пательні на сильному вогні, в електричній шашличниці чи просто на вогні, весь час обертаючи і скроплюючи вином. М’ясо має бути ледь недопеченим, щоб залишатися соковитим.
Шашлички подавати гарячими з цибулькою і салатою з зеленого горошку.

Салатка з зеленого горошку.
Півбанки зеленого горошку
1—2 яблука
варена морква
2—3 ложки домашнього майонезу
1 ложка сметани
2 стручки маринованої солодкої паприки
сіль, цукор.
Горошок без заливи вимішати з натертими на грубій терці яблуками, морквою, нарізаною дрібними кубиками, посолити, додати за смаком цукру, викласти в салятерку, полити майонезом зі сметаною, прикрасити плястерками маринованої солодкої паприки.

А тепер, традиційно, троха мого теоретизування на тему 🙂

Взагалі, я дуже люблю воловину, але варену або печену кавалком, а от шашлички ніколи не робила. Тому тут я взяла точно так, як треба було – вирізку з молодої воловини. Трохи переживала, чи не буде надто тверде, чи просмажиться – але все вийшло люкс.
Маринувала я їх цілий день – суто тому, що зранку фоткала кілька страв, а готувала вже ввечері. Думаю, від цього м’яско тільки виграло.
Отже, я порізала м’ясо на кавальчики розміром зо сірникову коробку, поскладала щільненько в форму, обклала цибулькою, роздушеними зубцями часничку (цього в переписі не було), дала кілька плястерків цитрини, втикнула між то бабковий листочок, трошка підперчила, додала травичок, скропила вином, накрила плівкою і лишила до вечора.
Ввечері понастромляла на патички, межуючи м’ясо з цибулькою, додала “завершальних” помідорчиків і посмажила на грильовій пательні. І це було смачно 🙂 Звичайно, якщо б їх на вуглях спекти – було б ще ліпше, але на пательні так само добре.

Ну, а про салатку особливих оповідок не буде. Хіба що, про те, що можна зварити мороженого горошку, замість брати консервований. А так – дуже яскрава зимова салатка із спогадами про літо.

Ну шо, я вгадала, що ви завтра на обід готуватимете? 😉