Печеня з індичого філе, канапкова

Як на мене, то найкращий сніданок (а також обід і вечеря) – це чай з канапкою. Тому я часто печу м’ясо на холодно, щоб потім було що покласти на хлібчик.

Це перепис з тих, коли ніби фотографувати і розказувати нема про що, хоча сама страва дуже вартує уваги. Мені в ній подобається все – лінивість приготування, смачний результат, і можливість заспокоїти себе, що це відносно корисна їжа – ніякого товщу, смаження, тощо тощо.

Найкраще для запікання таким способом пасує індиче філе – воно є досить великим, гарно просолюється і до нього пасують різні спеції. Хоча я колись при нагоді обов’язково побавлюся з таким способом приготування і часово-температурними режимами для інших м’ясив, може вдасться щось путнє.

Печеня з індичого філе

Гарний ціленький і рівний кавалок філе (в мене був десь 1.5 кг) потрібно залити ропою на 3-4 години. Для ропи я беру холодну добру воду (не з-під крану) і розчиняю в ній кам’яну або морську сіль; солі треба стільки, щоб вода була дуже солена, але не гірка – щонайменше чубату ложку на літру води.
Тим часом готую натирання для м’яска. Їх у мене є кілька варіантів –

  1. Червона солодка паприка + пластівці чілі + ложка олії
  2. Чорний свіжомелений перець + цедра і сік цитрини + ложка меду + ложка олії
  3. Прованські трави + чорний перець + ложка олії
  4. Гірчиця + мед + соєвий сос
  5. Ворчестерський сос (дуже мені подобається!)

Взагалі, натирання готуйте на свій смак – хтось любить гостріше, хтось ніжніше.

Після того, як м’яско полежало в ропі, його треба витягнути і дати обсохнути. Можна нашпигувати часничком, але я помітила, що часник часто не встигає спектися, а отже, я перестала його давати.

М’яско натерти  спеціями,щільно загорнути в фольгу і покласти в бритванку. Зазвичай я беру вузьку кексову форму – тоді печеня гарно тримає форму.

Розігріти руру якомога сильніше, аж має пашіти. На серединну решітку ставлю форму з м’яском і засікаю час 25-30 хвилин. Якраз має з’явитися перший запах печені. Тоді вимикаю газ і лишаю м’яско в закритій рурі до повного вистигання.

Зазвичай я печу з вечора, і на ранок маю прекрасну канапкову печеню. Дуже смачно намазати грінку маслом, зверху шматочок печені, притрусити зеленою цибулькою і ще крапнути паприковою конфітурою.