Смажені свинячі нирки з цибулею і яблуком

Нирки це така штука, що не всі їх люблять… але вже як люблять – то вірно і щиро. Смажені свинячі нирки, особливо з молодої тварини, це цікава альтернатива звичним “засмажкам” із звичайного м’яса.

Цей перепис я придумала “на льоту”. Коли купила вчора нирки, то планувала зробити паприкаш, але виявилося що не маю сметани, а до крамниці йти було ліньки, тому викручувалася з того, що є – яблук і багато цибулі.

Як підготувати нирки до того, як почати їх готувати (химерна логічна конструкція вийшла) я вже писала досить детально ось тут (на прикладі телячих нирок) –

Цинадерки. Як приготувати нирки.

Із свинячими все точно так само, різниця лиш в формі самих нирок. На всякий випадок повторю:

Перед приготуванням нирки треба добре вимочити в підкисленій воді хоча б кілька годин, а ще краще ніч, час від часу змінюючи воду (чим старіша тварина – тим вимочувати довше). Перед вимочуванням гарно обібрати від всіх плівок і вирізати внутрішній товщ, бо ми  знаємо, що жир чудово в собі консервує запахи. Після вимочування – довести в чистій воді до кипіння, воду злити, нирки переполокати бо буде багато піни, залити свіжою водою, додати шматочок імбиру, моркви-петрушки-селєри, і в підсоленій воді зварити. Взагалі книжка пише, що варити треба довго, більше години.. я варю менше – зм’якли і все.

Отже,

Смажені свинячі нирки, з цибулею і яблуком

Для цього перепису нам треба таке:
Зварені свинячі нирки  (варила 900 грам свіжих і вже почищених від зайвого, вийшло, відповідно, менше)
2 великі цибулі
1 велике яблуко, квасного сорту
Сік з півцитрини, келішок бренді
Зеленина петрушки і кропу
сіль, перець, темний цукор, олія

Зварені нирки порізала на паски. На олії підсмажила трошки цибулі півкільцями, додала нирки і гарненько все обсмажила на досить великому вогні. Додала яблука скибками, сік з півцитрини, келішок бренді, кілька ложок води,  посолила-поперчила-додала ложку темного цукру і дала яблукам змякнути. Додала порізану зеленину. Все.

Нам ці смажені свинячі нирки смакували щойнопосмаженими, загорнутими в налисник “мішечком”. Може не надто зручно їсти, бо дуже груба текстура, але смачно! Звісно, до них пасуватиме і свіженьке картопляне п’юрко, або просто чорних хліб, мазьнутий шкварками, і квашений огірок. То ж, якщо ви любите нирки, спробуйте цей експромт – він того вартує!

P.S. Ну і ясно ж, що цей перепис можна зробити і з телячих нирок теж.