Салатки з ківі

Є в мене товаришка, яка багато років живе в Італії (Валентина Федорівна, привіт!), біля озера Больсена. І часом, коли вони з сином приїжджають до Львова, то привозять цілий багажник ківі, які там в околицях ростуть. Ну і звичайно ж, феноменальну оливкову олію, що пахне свіжою травою.

Так от, для мене відкриттям для мене був спосіб, яким вони спожирають ківі – чистять від шкірочки, ріжуть плястерками, солять грубою сіллю і поливать олією. Кажуть, що це в тому регіоні традиційний спосіб. Але скільки я не питала знайомих і не намагалася нагуглити щось подібне в неті – не знайшла. Єдине +- подібне трапилося на італійському сайті, з ківі і огірків. Але в нас тут ківі і огірки це протилежні сезони, тому будемо робити щось сезонніше.

Смачно? – не те слово! Ну, або це в мене такі смаки збочені. Так от, цей спосіб за останні роки в нас розвинувся до кількох цілком повноцінних салаток.

Салатка з ківі і стеблової селери

Моя мама каже, що це вона винайшла цю салатку. А я і не сперечаюся, люблю коли вона щось смачне винаходить.

Кілька великих стебел селери порізати дрібно. Ківі почистити від шкірки і порізати чвертькільцями. Посолити, дати грубо змеленого чорного перцю, чайну ложечку рідкого меду, і доброї оливкової олії.

Салатка з селери, моркви і ківі

Це класична зимова салатка з селери, але яблуко замінюємо на ківі. Кореневу селеру і моркву – на дрібній терці, ківі – плястерками, посолити, дрібку цукру, трошка олії.

Салатка з ківі з руколою

Знову ж таки, породження експромту. Трошка руколи (або будь якої готової салатної суміші) + порізане часточками ківі + можна кілька половинок помідорчиків чері + кілька тонких плястерків сиру ґрана падано або пармезану. Ну і звісно ж олія, сіль, те-се..

А ще, якщо часточки ківі загорнути в тонееесенько вкраяний шовдар (ну або хамон, якшо хтось гастрономічний непатріот) то будьте обережні, бо можна ненароком язика проковтнути 🙂

Звісно, є ще купа майонезних салатів, типу з ківі і куркою, і іншого “бє” але про таке я тут писати не буду. Як захочете – знайдете і без мене ))