Борщ повсякденний

В мене немає одного єдиного перепису борщу. Бо часом хочеться квасніший, часом – на реберцях, часом з фасолькою. Майже ніколи не хочеться з капустою.
Основою в мене переважно є заздалегіть зварена юшка.

Це може бути або овочева (морква, цибуля в лушпинні, петрушка, селерка, коли є – можна дати кольрабі або кель (савойська капуста, дає дуже гарний смак усім юшкам та росолам), посолити і дати чорного перцю горошком, а в кінці – лавровий листочок.

Також, дуже смачно брати за основу борщу грибову юшку (сушені гриби замочити, промити, зварити з морквочкою і цибулькою і приправами до смаку).

І, звичайно ж, дуже смачно зварити росіл на вуджених реберцях (з морквою, цибулькою в лушпині, селерою або коренем петрушки, приправами) або кавалку м*яска на кісточці. Якщо варимо м*ясний росіл, то не забуваємо знімати піну, після того, як перший раз закипить.

Борщ також буде дуже смачний також на фасолевій юшці. Щоб фасоля швидше зварилася її варто на ніч замочити в зимній воді. І потім зварити в трошка підсоленій воді з морквочкою, цибулькою в лушпині і коренем петрушки.

Після того, як звариться будь яка з вибраних за основу юшок – витягаю з баняка усе зайве – варені овочі викидаємо, гриби залишаємо щоб потім вернути в борщ, м*яско оббираємо з кісток.

Ну і, очевидно, борщ можна також зварити і на звичайній воді Смайлик «smile»
Буряки зварити окремо в шкірці. Також буряки можна спекти в. Для того їх треба добре помити, загорнути в фольгу і пекти в не дуже гарячій рурі години зо 1.5-2. Печені буряки мають більш насичений смак. Після того вистудити, почистити і натерти на грубій терці.

Чищу кілька картоплин, моркву, цибулю.
Моркву тру на грубій терці і кидаємо в баняк з юшкою чи водою. Доводжу до кипіння, кидаю нарізану не дуже дрібними кубиками картоплю.

Поки морква і картопля варяться – готую бурякову заправку. Тут також є кілька варіантів розвитку подій.

Наприклад, до потертих буряків можна додати бурякового квасу (про нього йшлося нижче). Трошки підцукрувати. Борщ любить цукор.
Також, сюди ж можна дати сметанки, ложечку муки і витиснути кілька зубців часничку. З сметанкою і часничокм борщ буде кремовішим і ароматнішим.
Також, до буряків можна додати перетерті свіжі помідори або помідорової пасти. В цьому випадку раджу буряки з помідорами трошки притушкувати на пательні.
Також, буряки можна закислити цитриновим соком (не забуваймо про цукор!).
Коли бачу, що картопля вже от-от звариться, додаю бурякову заправку в баняк з рештою складників. Густину регулюю водою.

Доводжу все разом докипіння, даю кілька хвилин легко покипіти, накриваю покришкою і вимикаю.

Про спеції. Я їх кладу одночасно з буряковою заправкою. Зазвичай я використовую сіль, чорний перець і лавровий листочок в самому кінці. Залежно від настрою додаю імбир в порошку, вуджену паприку, інколи кмин, майоран. Майже завжди додаю сушений або свіжий кріп та\або петрушку.

Ну, і звісно ж, найбільше я люблю “вчорашній борщ”. Тому, приходіть завтра