Зупа з лисичками і молоком, зупа “куркова”

Дощі трохи скропили, сезон лисичок триває, а то значить, що треба приготувати з ними зупу. Але не просту, а з молоком.

Зупа з грибами і молоком – звучить бздурно, правда? А це, між іншим, доволі традиційна зупка. Наприклад, є лемківська зупа з гриба бараняча голова з молоком (її можна також зварити з гливами, бо бараняча голова – в Червоній книзі), є зупа “куркова” на Підляшшю, в таку зупу можна давати ляні клюски, пшоно.. До речі “куркова” – бо “курки” то одна з назв лисичок.

В мене ж цього разу зупа з лисичками і молоком , на росолі з городини, засипана булгуром.

Для росолу городинового треба таке:
2 моркви
1 корінь петрушки з зелениною
1 маленька селера з зелениною або 2 стебла стеблової селери
1 цибуля
1 пора
2 бабкових листа
сіль
чорний і англійський перець горошком
Для зупи:
2 цибулі
1 морква
5-6 картопель
400 г лисичок
олія
третина шклянки пшона або булгуру
2 шклянки молока (можна замінити рослинним)
сік з пів цитрини
1 л. муки
сіль і чорний перець
жменька нарізаного кропу і петрушки

Зупа з лисичками і молоком

Отже так: спочатку варимо росіл з городини. Моркву, цибулю, корінь петрушки і селери підпекти на сухій пательні до чорного; пору, зеленину петрушки і селери зв*язати шворочкою. Вкинути все в окріп, посолити, і варити на малому вогні. В кінці додати перці і лаврові листки. Вистудити, щоб настоявся, вийняти всю зеленину, що варилася, можна перецідити.

Зупу варимо так: цибулу і моркву дрібонько порізати і підсмажити на кількох ложках олії або масла. В самому кінці додати помиті лисички (дрібні лишаємо як є, грубші розрізаємо), прогріти кілька хвилин.

В яриновий росіл даємо булгур або промите пшоно, картоплю, і через хв 7-10 після того як закипить – засмажку з цибулі, моркви і лисичок. За хв 5 – вливаємо молоко, розбовтане з мукою і соком з цитрини. Доводимо до кипіння, додаємо зеленину петрушки-кропу, пробуємо на сіль-перець і вимикаємо. Даємо трошки настоятися.

(Правильніше цю зупку варити з пшоном, але з булгуром теж дуже добре!)

Якою є вона на смак? Ніжна – це перше враження. Каротинова – друге. Бо багато моркви і лисички мають в собі купу каротину. Старайтеся не переварити лисички, додавайте їх із засмажкою в той момент, коли картопля вже от-от.

Непогано при подачі дати дрібочку чогось лісового-пахучого, наприклад чебрецю.