смажений телячий мозок

Смажений телячий мозок

Мізків забагато не буває 🙂

Про смажений телячий мозок я вже писала в своїй львівськоґазетній колонці. Але для порядку напишу ще про нього тут, щоб при потребі ви могли знайти все в одному місці.

Як і в переписі про шпік, тобто кістковий мозок, і, зрештою, для усіх переписів з м’яса та риби, дуже важливою є свіжість. Тому, коли вибиратимете на базарі телячий мозок, зверніть увагу, щоб він був гарний, ціленький, рожевенький, без кров’яних чи темних плям.

Перед приготуванням мозок замочіть в холодній воді на годинку, пізніше – зніміть плівочки і добре промийте. Потім підваріть буквально 5 хвилин в підсоленій і підквасненій воді, остудіть, більші частки розріжте.

Далі мозок можна підсмажити в сухарях або в борошні. Я вибрала борошно, бо сухарі мала тільки житні, а вони для такої делікатної страви мають надто виразний смак.

Отож, підварений і розпарцельований мозок я підсолила і підперчила, омакнула в борошно, потім в розбовтане яйце, а потім знову в борошно. Підсмажила на гарячій олії до зарум’янювання з двох боків.

Мені телячий мозок найбільше смакує сам, скроплений цитриновим соком. Він ніжний і дуже смачний. Влітку дуже смакує з зеленим горошком і морквочкою в білому сосі.

Весна прийшла, збагачуйте мозком організм, майтеся добре і не читайте дурниць, бо це збільшує ентропію 🙂