Салатка з помідорів, рабарбару і бузинового цвіту (за Отоленґі)

Йотам Отоленґі, ізраїльсько-британський Шеф, який “sexed up veg” – зробив городину сексі, скажімо так. Його книжки це суцільне свято врожаю, якраве, соковите, і, от власне, сексі. Дивишся на ці всі печені баклажани, присипані гранатовими зернами, ніби-то прості запечені овочі, молоді напівпрозорі стручки горошку, і це викликає не просто апетит, а пожадання. Ось. А найкращий спосіб надихнутися і долучитися – це зробити собі щось “з Отоленґі”. Ось наприклад, ця салатка з помідорів, рабарбару і бузинового цвіту.

Салатка з його сайту, яка мене зачарувала з першого погляду. Рабарбар, бузина, помідори, багато зеленини… чудова салатка, як на мій смак, але є один нюанс. Він пише:

… знайдіть якомога різноманітніших стиглих помідорів …

ну і все, ми “приїхали”. Бо бузина, рабарбар і різнобарвні помідори в нас одне від одного на відстані принаймні місяці 2.

Але пропустити таку салатку я не могла, тому взяла прості помідорчики чері, і зробила. І це прекрасно і неймовірно. Тут наводжу оригінальний перепис, від якого я відступила тільки в моменті помідорового різнобарв’я, сидрового оцету (взяла малиновий) і дала дрібленого чорного перцю (мені його все хочеться).

2 ложки бузинового кордіалу
2 ложки оливкової олії
4 ложечки сидрового оцту
2 ложки дижонської муштарди
1 зубчик часнику, очищений та подрібнений
сіль
2 палички рабарбару, в ідеалі – тонкого і рожевого
1,4 кг різних помідорів – якщо великі – порізані півсантиметровими кружальцями, середні – на чверті, чері – половинками.
5 г свіжих листя орегано
щіпка свіжих квітів бузини

Змішала кордіал, олію, оцет, муштарду і часник.
Рабарбар порізала і залила заправкою, лишила на півгодини.
Помідорчики порізала, трошка присолила і прицукрувала, додала рабарбар в маринаді, порізані листя орегано і бузинові квіти. І всьо, “салатка як в Отоленґі” готова і ми круті 🙂

І шо я вам маю сказати наприкінці. Це бомба-ракета. Це така неймовірна свіжість і дуже тонкий смак, що аж дивно, як така проста комбінація городини дала такий ефект. Так що робіть!