Свинина, печена з яблуками

Карніворські цікаві досліди

Чи любите ви м’ясо, так як люблю його я? Бо я натуральний карнівор (себто м’ясоїдна істота) і страждаю без м’яса, як дехто страждає без солодкого. То ж, продовжуючи знайомити вас із стравами з книжки “У будні і свята” Дарії Цвек, пропоную вашій увазі просту, незаморочливу, але смачну як холєра свинину, печену з ябками.

Так-так, я знаю, що свинина не найліпше м’ясо – премікси, те-се, але мати доброго м’ясника так само важливо, як доброго стоматолога і гінеколога. Тоді ви будете більш=менш певні в тому, що купуєте.

Як завжди, спочатку базовий перепис, а потім трохи теоретизування на тему.

Свинина, печена з яблуками

1,5 кг свинини, 2 цибулі, 2—3 квасні* яблука, 1 ложечка гірчиці, 1 ложечка кмину, сіль, голівка часнику.

М’ясо (полядвицю, задню шинку) помити, натерти розтовченим часником, викласти в тісний посуд і зберігати 1—2 дні в холодному місці, час від часу повертаючи. Перед смаженням посолити, змастити гірчицею і покласти в гусятницю з гарячим товщем. Додати нарізану півплястерками цибулю, посипати кмином, влити 2—3 ложки води, накрити і тушкувати. Коли цибуля стане прозорою, додати почищені і нарізані скибками яблука без серцевини, трохи цукру і тушкувати допоки не приготується. Перед подачею нарізати м’ясо впоперек волокон на скісні шматочки, викласти на подовгастому полумиску, полити соусом, який утворився під час тушкування, і обкласти тушкованими яблуками. Окремо подати варену картоплю і салатку з капусти.

А тепер троха від мене:

Як бачите на знимках, я м’яско троха змотала. Чому? бо це був шмат шинки без кістки і з гарною шкірочкою, тож я склала його так, щоб шкірою назовні. Але я загальмувала, і не надсікла шкірочки гострим ножем навхрест – мала б фантастично смачну хрумку свинячу шкіру, майже чічарон. Але менше з тим, наступного разу зроблю.

Що ще, зазвичай, я роблю інакше, ніж в переписі? Після маринування вже зв’язане м’яско обсмажую в гарячому товщі зі всіх сторін, і аж потім печу. Мені це обсмаження дає якоїсь такої “старосвітської впевненості” що печеня буде смачною. І так я роблю з будь-яким іншим м’яском – чи то телятиною, чи воловиною, чи от як тут – зі свининкою.

І що в результаті? – соковита свининка, з фруктовим яблуковим сосом, моїм улюбленим кмином. Можна спожирати як порчету – просто плястерок на кавалок хліба, а можна – до вареної чи печеної барабольки, чи овочевої салатки. А можна в самому кінці на кілька хвилин під гриль і до пииииива. Переконала?

*квасні яблука – то не квашені, то на смак квасні, не солодкі.

P.S. Ця свининка була такою сексі, що я їй зробила цілу фотосесію )))