Салатка Донжуанська з “Львівської кухні”

Хто живе у Львові чи загалом в Галичині, той напевно помітив певний “дуалізм” у ставленні до всього плотського. З одного боку – легендарні дівоча цнота і чоловіча порядність, любощі йно по шлюбі і то в темній кімнаті і ціхо, шоби ніхто не чув.. але з другого – огого! сороміцькі коломийки і віршики, непрозорі натяки і масні жарти, переказані пошепки розповіді про непристойні забави в мокрих весняних кущах на Погулянці..

Але і це ще не все. От, приміром, Ігор Лильо в своїй “Львівській кухні” розповідає про славних львівських жиголо та загалом галицьку моральність. Хто не читав – знайдіть книжку, файна!

А до тої оповідки – салатка з галицьких афродизіяків (але без часнику!)

Галицька кухня не має такого вибору афродизіяків, як, скажімо, екзотична африканська, південноамериканська чи навіть середземноморська кухні. Однак гріх жалітися, адже ми здавна маємо як локальні, так і привезені купцями присмаки, котрі, якщо вірити в такі речі, додають настрою — грайливості, і чоловічій силі — міці.

Компоненти
100 г гарбуза
1 середній корінь селери
1 морквина
1 стебло селери з листям
1 свіжий огірок
1 очищене яблуко
50 г волоських горіхів
олія з гарбузового насіння або олія з льону
гарбузове насіння
сік цитрини
мед

Як готувати
Насіння гарбуза почистіть від лушпиння і разом із горіхами прогрійте
на пательні. Сирий гарбуз, моркву, яблуко, корінь селери, огірок потріть на терці з великими вічками. Додайте горіхів, добре вимішайте, при подачі посипте гарбузовим насінням, скропіть сумішшю цитринового соку, олії та меду.

Подавайте до столу відразу після приготування.

Знимки Галі Гузаревич