“Бануш” на кокосовому молоці, з смаженими грибами шімеджі

Якщо ви прочитали заголовок допису і не втікли з криками “аааа, вона зійшла з розуму!!!” то зараз розповім докладніше. Ідея зварити бануш на кокосовому молоці в мене виникла під час чергової “екскурсії” в крамничку із східними харчами. Називаю ці походи екскурсіями тому, що зазвичай уяви не маю що ховається за кольоровими етикетками, то ж мені залишається лише зачудовано розглядати це все і купувати те що потенційно можу зрозуміти.

Отже, цього разу на випродажі було кокосове молоко, і я спочатку подумки пожартувала “зварю кашку”, а потім подумала – буде бануш, чому б ні? А як вже так, то бануш має бути з грибами, вибрала на полиці ті, яких ще не пробувала – Shimeji, чи як їх теж називають – Clamshell або Brown Beech Mushrooms – буковий гриб.

Отже
250 мл кокосового молока (без цукру!)
120 г дрібної кукурудзяної крупи
дрібка солі

200 г грибів Шимеджі
4 зубчики часнику – надчавити ножем
1 гілочка чебрецю
сіль, грубо колотий чорний перець
2 ложки олії + 1 ложка масла

Додатково – паростки сої

У відповідному банячку доведіть ледь підсолене кокосове молоко до закипання, всипте суху кукурудзянку (в мене була чиста, тому я її не промивала, якщо потрібно промийте але відцідіть всю воду) і постійно помішуючи зваріть. Варіть до стану, коли бануш почне відставати від стінок банячка – ви помітите цей момент, бо спочатку це буде просто рідкувата каша, а потім почнеться загустіння і з*явиться пластичність (на знимках видно цей стан).

Відріжте “корінь” в кущика грибів шимеджі, розділіть на окремі грибочки. Ароматизуйте олію часником і чабрецем – підсмажте і вийміть (я не забирала, бо люблю смажений часник). Підсмажте на цій олії гриби до зарум’янювання. Вони смажаться швидко, тому постійно перевертайте. Зверніть увагу ЯК ВОНИ ГАРНО ПАХНУТЬ!!! В самому кінці посоліть і поперчіть.

В піалку викладіть бануш, зверху гриби. Для цікавості я також додала паростки сої, щоб нейтрально хрумтіло.

І знаєте що? Це дуже дуже смачно! Кукурудзянка злилася з кокосовим молоком дуже гармонійно, не відчувалося ніякої “молочності”, лише делікатна ніжність кокоса (ну, знаєте, як в рекламі баунті). Гриби – взагалі суперове відкриття – вони в процесі смаження мають абсолютно феноменальний запах, я б сказала “м*ясний”.