Медовий тортик

Я не дуже люблю солодке, а отже печу рідко, і, отже, в мене мало переписів на щось таке. Але ось медовий тортик, перепис на тісто для котрого мені дала чудова Наталя Бобко, а це значить, що він напевно добрий. І так і вийшло.

250 г масла
200 г цукру
365 г меду гречаного (або будь якого з гострим смаком і запахом)
630 г муки, 1 ч.л. соди 
3-4 яйця
на кінець ножа цинамону і гвоздики

Сметанковий крем: 800 мл сметани 30%, 1.5 шклянки цукру пудри, ванільний цукор, додатки на смак.

Січені волоські горіхи для обсипування верху і боків.

Масло, цукор і мід розтопіть і доведітьдо закипання. Обережно влийте гарячу суміш в муку, швидко вимішайте, додайте 3-4 яйця (залежить від розміру). Все вимішайте. Коли вистигне до зимного – поставте в холодильник. Це тісто любить постояти і достигнути, хоча б 2-3 доби (в мене стояло тиждень в холодильнику), але і через кілька годин можна пекти – різниця буде лише в насиченості.

Коли тісто вистоїться – поділіть його на кавальчики – в мене вийшло 10 штучок, десь по 120 г на кульку. Розтачуйте між двома листками пергаменту, потім обріжте від форми коло чи прямокутник (то залежить який ви тортик хочете), поколіть виделкою і печіть 5 хв при 200* С.

Важливо – якщо тісто у вас вистоювалося кілька днів в холодильнику, то вийміть його перед печінням, щоб поястояло кілька годин в кімнатній температурі, бо інакше буде дуже тяжко розтачувати. При потребі під час розтачування підсипайте мукою.

Стосовно крему – базовим тут є сметанковий: візьміть 800 мл густої масної (30%) сметани, збийте з 1,5 шклянки цукрової пудри, додаючи трошка ванільного цукру. Для убезпечення, щоб добре збилося і не пустило води можна дати ложку кукурудзяного крохмалю, або крем де тартар, або спеціальний мікс для битої сметани (який взагалі є крохмалем).

Сметанковий крем можна присмачувати чим вам хочеться – цедрою цитрини, трошки доброго пахучого алкоголю (коньяку чи рому), можна додати трохи розчинної кави (розчиніть її в мінімальній кількості води). Добре дати між шарами порізаних чорносливок чи, скажімо, сушених вишень, настояних в алкоголі.

Після перемащування торт має постояти хоча б кілька годин, просякти кремом, переженитися смаками. Коржі дуже добре вбирають вологу з крему і “ростуть”. Верх і боки торта обмажте кремом і обсипте горішками.

Єдине що – не економте крем, бо в мене було замало, відповідно тортик був трохи засухий. Тому я подавала із “пінкою” вершковою. Пасувала б також кулька морозива.

А якщо не маєте охоти на сметанковий крем, то можна зробити якийсь масляний, думаю сюди добре пасуватиме цитриновий чи помаранчевий: добре пошуруйте щіточкою 3 цитрини або 2 помаранчі, наколіть патичком і зваріть в сиропі впродовж 30 хв на малому вогні. Охолодіть, розріжте, вийміть кісточки. Зблендеріть в пасту. Втріть з розмягченим маслом, додайте ванільки і коньяку.

UPD: ще можна зробити ось такий крем і перемащення, який я використовую для морквяного тортика:

600 г доброго вершкового сиру
200 г цукру-пудри (якщо сир квасніший то цукру-пудри може бути потрібно більше)
1 чубата ложечка кукурудзяного крохмалю (на всякий випадок, якщо боїтеся, що крем потече)
сік цитрини
30 мл рому або помаранчевого лікеру
кілька ложок абрикосової мармоляди

Якщо сир має грудочки то його можна перетерти блендером чи через сито. Коли сир став однорідним, додавайте цукор-пудру і по краплі келішок рому і цитриновий сік, не перестаючи збивати. На смак крем солодкий, не впізнається сир, відчутно ром і цитринку. Якщо хочете – можна додати ванільного цукру. Мармолядою можна перемастити під крем кілька коржів, але можна цього і не робити.

Взагалі, як на мій смак то це дуже вдячні коржі, можна підібрати багато варіантів вдалого перемащування.