Свиняча котлета на кісточці, печена з айвою

Спочатку про назву. Слово “котлета” у нас асоціюється з котлетками з фаршу, в паніровці, і тд. Проте, первинне значення côtelette походить із старофранцузького costelette (“реберце”), що є пестливою формою від coste (“ребро”) – тобто м’ясо на ребрі.

Тому, коли будете читати старі кулінарні книжки (старі – я маю на увазі до 1939) – українські чи польські – майте на увазі, що котлета (часом кажуть “кОтлєт”) – може бути не тим, чим здасться з першого погляду 🙂

Я люблю готувати м’ясо з різними фруктами. Якщо йдеться про свинину (я її їм не часто, але люблю) – найкраще мені пасують айва, а ще чорнослив або й свіжі сливи. Цього разу у мене були 2 pork chops – шматки свининячої полядвиці на ребрі.

Взагалі, цей шматок м’яса є двояким – полядвиця досить суха, але навколо є прожилки товщу, який при готуванні дозволяє м’ясу не пересохнути.

З цим способом все вкрай просто:
2 свинячі котлети на ребрі
1 велика айва
кілька кумкватів
кілька цибулин “шалот”, порізати “перами”
кілька плястерків імбиру
пів соленої цитрини
приправляємо – розмарин, перець чилі пластівцями

Спочатку я натерла м’ясо сумішшю із посіченої соленої цитрини, спецій, ложки олії та лишила на якийсь час. Потім швидко обсмажила з двох сторін на дуже гарячій пательні – мені хотілося мати рум’яну шкірочку.

В форму виклала шматочки айви, імбир, кумкват, цибуля. Зверху – обсмажені котлети – навколо цибуля, айва, кумкват, імбир. Закрила фольгою. Пекла при 180*С десь близько години. Все.