Hamsi tava, тобто смажені анчоуси

Давайте, поки я пишу довший текст про наші мандри Стамбулом, я вам швидесенько розкажу про щось таке ж добре, як і смачне. Hamsi tava, тобто смажені анчоуси (або так само можна посмажити будь які інші дрібні рибки) – це такий турецький легальний наркотик. Бо відірватися неможливо.

Отже так, даю перепис: купуєте квитки до Стамбулу …

Насправді все простіше:

Купуєте дрібні рибки – хамсу, мойву, сардинки чи щось на зразок. Відриваєте голову і вительбушуєте. Промиваєте і обсушуєте паперовим рушничком. Готуєте дрібну кукурудзяну муку для панірування, можна легенько її підсолити.

Далі є 2 способи. Для того, щоб вийшла власне tava – пательня, то робите так, як я описувала ось в цьому переписі:

Смажені сардинки і трошки ностальгії

Але можна і інакше – рибки обтачуємо в кукурудзяній муці, легко струшуємо зайву муку і смажимо в “глибокій олії”, себто у фритюрі. Поки не підрум’яняться. ВИбираємо рибки на “транзитний” паперовий рушничок, і поки не вистигли – швиденько на тарілку і їсти.

До таких смажених анчоусів подають чвертку цитрини, руколу і цибулю. До речі, цибуля в Стамбулі солодка як ябко і така ж соковита.

Взагалі, ось цієї тарелею, що на знимках можна дуже добре наїстися. Хоча, ніби рибок і небагато, але воно їсться спокійно, вдумливо і з поглядом на Золотий ріг.