Лінивий хлібець з пластівцями, він же фальшивий заєць.

Лінивий хлібець з пластівцями, він же фальшивий заєць

Лінивий, бо перепис не вимагає особливої точності, але результат все одно буде добрим.

Я вже давно помітила, що найскладніше писати про найпростіші речі. Бо мучить відчуття, ніби я пишу те, що всім давно відомо. Але моя кулінарна графоманія сильніша за мене, тому – мусите терпіти ((: … Отже, лінивий хлібець з пластівцями.

В класичних переписах в хлібець додають манку або намочену в молоці суху булку і трохи інакше заправляють. Я ж люблю давати пластівці – можливо вони трохи змінюють смак м’яса на “вівсяний”, але по-перше, я люблю вівсянку, а по друге мені це видається кориснішим, ніж давати манку. Також я в такий хлібець часом даю не пластівці, а будь яку кашу, яка є під руками – залишки рижу, чи гречки – гіршим він не стає, просто інші нюанси смаку.

Хлібець, або ж “заєць” – це дуже зручно. Його можна їсти щойно спеченим, з салаткою, або холодним покласти на канапку, або загріти на пательні на сніданок і вбити поруч додаткове яйко. Одним словом – варіантів безліч і всі добрі.

В мене було –
900 грам трохи занадто масного свинячого фаршу
шклянка вівсяних пластівців (можна менше)
2 сирих яйця в фарш + 4 яйця зварених (без них цілком можна обійтися)
засмажка з цибульки з морквою
зелена петрушка
сіль і приправки на смак

З усього вище переліченого замішала фарш, добре заправила на сіль і перець і виклала в формочки. Для майбутньої краси на розрізі в кожній формочці “втопила” ще по 2 зварених на твердо яйка.

Поставила в руру на водяну баню, щоб хлібці пеклися в вологому середовищі і не були сухими. Водяну баню я роблю так – ставлю форми з хлібцями в більшу бритванку, в яку наливаю воду на 1\2 висоти форми, і воно собі так гарно печеться.

Пекла при 180 градусах десь з годину, поки зверху не з’явилася гарна шкірочка. Після цього – витягла хлібці і акуратно злила товщ, який витопився, з форм (бо нащо нам той зайвий товщ?)..

Смачно, достатньо ліниво, достатньо корисно (ну гаразд, достатньо нешкідливо) і купа варіантів використання – все як я люблю. Так й таке (: