Салатка з гриба бараняча голова

Бараняча голова, або ж “бараньохи” – це, як казав класик, красиве і корисне. Бараньохами називають кілька видів грибів – трутовика парасольчатого, грифолу кучеряву, спарасис (листочню) кучеряву і ше кілька їхніх химерних грибових родичів.

пан на краківському базарі продає бараньохи з околиць Крехова

В мене на фотці і в салатці, з того що я розумію, трутовик парасольчатий (Polyporus umbellatus) , він в наших місцях найчастіше зустрічається і є дуже смачним.

Як з будь яким грибом, з баранячкою треба поводитися дуже ніжно, не нищити міцелію.

Але вернімося до наших баранів, вірніше баранячих голів.

Сьогодні я вам пропоную замаринувати баранячу голову і мати її для різноманітних салаток. Це спосіб маринування є швидким і не підходить для довгого зберігання, але мати 1-2 тижні в холодильнику смачну квасненьку грибову салатку це файно.

Отож,

Гриб “Бараняча голова”
Цибуля фіолєтова, листя селери, чорний перець, олія пахуча
Маринад: вода, оцет спиртовий, цукор, сіль, чорний і духмяний перець, лавровий листочок

Баранячу голову почистити, розрізати на гарні гілки і добре промити “до прозорої води”.  Закип’ятити воду і підварити гриби хв 10 після закипання. Відцідити.

Тим часом зварити маринад з води, оцету спиртового, цукку, солі, чорного і англійського перцю, лаврового листочка. Маринад має бути вміру квасним, відчутно соленим і солодким – робіть на свій смак, бо кожен любить інший рівень пряності і квасьності.

Як маринад закипить – вкинути туди гриб і варити на малому вогні хв 10. Дати вистигнути разом з маринадом. Відцідити.

Фіолетову цибулю (виключно для краси, можна брати будь яку, просто вибирайте смачну соковиту) порізати півкружальцями, посолити, пооцтити, поцукрувати і добре вим’яти рукою. Як замаринується – прополокати окропом.

В мисці з’єднати мариновані гриби, цибульку, зеленину селери, додати меленого чорного перцю, пахучої олії. Перемішати і в холодильник щоб настоялася. Хоча можна їсти і просто вже 🙂

До такої салатки можна при охоті дати звареної картоплі, квашеного огірка – і до чогось міцного йде “як брехня по селу”.

За таким самим принципом я готую для салаток опеньки, гливи і дрібні печериці (гливи і печериці можна відразу варити в маринаді).

А хто хоче смачну запражку з баранячої голови то вам ось сюди:

Запражка з гриба Бараняча голова з кулешою