Кулеша з гострими креветками

Я недавно вже трошки “збочувалася” на тему бануша – готувала його з на кокосовому молоці і додавала цікаві смажені грибочки:

Продовжую експерименти – цього разу зварила кулешу (не банош, бо не було вершкової основи) із додаванням японського рибного бульйону HonDashi. А до того – креветки в гострій мачанці.

Все дуже просто: доводите до кипіння воду, додаєте Dashi – стільки, щоб було на смак солене настільки, наскільки б вам хотілося солі. Якщо немає даші – просто посоліть. Додайте ложку масла. Всипте кукурудзянку і постійно помішуючи зваріть, щоб увібралася вода і крупа зм’якла. Накрийте покришкою, відставте.

Якщо креветки сирі і свіжі – почистіть від панцира, хвостики лишіть, киньте в підсолений окріп, але не варіть. Креветки порожевіють.
Якщо креветки сирі і морожені – розморозьте швидко в холодній воді, зніміть панцир (хвостики лишіть), киньте в підсолений окріп, проваріть 30 сек. Креветки порожевіють.
Якщо креветки варені і морожені – просто розморозьте.

Приготуйте мачанку – на олії з маслом підтушкуйте буквально 2 хвилини дрібно порізане стебло селери, посічений імбир (1 см), і розчавлений часник. Додайте свій улюблений гострий соус (в мене тут є веганська nduja) і трошки доброї помідорової або солодкоперцевої пасти, викладіть креветки, і все разом ще 1-2 хвилини. Якщо відчуваєте що мало рідини – дайте розчину Dashi.

Викладіть в миску гарячу кулешу, зверху мачанку, зверху креветки. Дрібку зеленини кінзи або селери. Все.

Dashi або Hon Dashi – сухий порошковий рибний бульйон, знайти можна в будь якій “китайській” крамниці.