Картопляні палюшки з бридзьою

Я дуже люблю палюшки і ліниві пироги за те, що вони варіативні і “люблять” майже будь які додатки. А гуцульська коров’яча бриндза і гуцульська овеча бриндзя – то взагалі нема мови, як пасують!

В цьому рецепті я подала прості палюшки з гуслянкою (густим, спеціально сквашеним молоком) і посипала овечою бриндзьою від проєкту “Гуцульські сирні плаї”.

Тісто:
40 г масла
100 г борошна
50 г картопляного крохмалю
500 гр вареної в мундурах картоплі, очищеної
4 жовтки
50 г манки
борошно для підсипки робочої поверхні
сіль, чорний перець

  1. Картоплю зварити в шкірочці, охолодити, потерти на дрібній терці. Пюре звичайним способом робити не раджу – тісто виходить глевким.
  2. Змішати борошно і крохмаль. Змішати потерту картоплю, жовтки, борошно з крохмалем, м’яке масло, манку, посолити і замісити м’ягеньке, гладке тісто. Якщо відчуваєте, що тісто рідкувате – додайте трошки додаткової манки.
  3. З тіста сформувати ковбаску, підсипаючи борошном. Гострим ножем нарізати палюшки і легко долонею надати їм форми, при бажанні можна трошки причавити виделкою. Я використовую спеціальну дошечку, яка робить характерну текстуру. Така дощечка використовується для формування італійських ньоків.
  4. Варити в підсоленому окропі при невеликому кипінні допоки не спливуть і ще 1-2 хвилини. Перевіряти на м’якість і не переварювати!
  5. Зварені палюшки итягнути шумівкою в миску з розтопленим маслом, добре промастити.
  6. Подавати з бринзьою і вудженою паприкою

Ці палюшки чудово смакують підсмаженими на другий день! Для цього їх після виймання з окропу сполочіть зимною водою, викладіть на тацю чи поверхню і охолодіть, потім складіть в посуд і легко скропіть олією, щоб не позлипалися.


* Проєкт Культурно-туристичний маршрут «Гуцульські сирні плаї» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.