Салатка з фенхелю та помаранч. Іnsalada di finocchio e aranci

З цією салаткою як в приказці – краще пізно, аніж ніколи. Бо книжка пише, що салатка є зимово-весняного сезону, що природньо. Бо ж помаранчі і фенхель це дуже зимові овочі. Втім, взимку мені щось до неї руки не дійшли, про що зараз шкодую. Отож, салатка з фенхелю та помаранч. Про неї мені взимку в коментарях до салатки з ківі написала пані Тетяна Щирба, за що їй страшно дякую.

Gepostet von Tatyana Shchyrba am Dienstag, 23. Januar 2018

 

Придивлялася я до неї так довго не просто так. З фенхелем у мене непрості стосунки. З одного боку, я його люблю – наприклад напхати в животик риби і запекти – люкс. Але з другого .. оцей специфічний анісовий запах! Ну чистий тобі солутан – кого ним в дитинстві мучили, той знає..

Перепис цієї салатки простий – finocchio, aranci, olio, pepe –  фенхель, помаранч, олія, чорний перець.

Гарна голівка (корінець? чи яка це частина рослини?) свіжого фенхелю
1-2 свіжі помаранчі
Оливкова олія – має бути добра, запашна
Чорний перець свіжомелений або подріблений
Морська сіль – дрібка

Фенхель найкраще розрізати навпіл а потім або на терці-“мандоліні” або ножем – на тонкі плястерки. Помаранч почистити від шкірки, і порізати на тонкі плястерки – круглі чи півкруглі. Кісточки вибрати. В мисці акуратно змішати, поперчити, ледь підсолити, заправити доброю олією. Зверху притрусити тонесенько порізаною зелениною фенхелю. А ще можна додати помаранчевої цедри.

І знаєте що? Салатка з фенхелю та помаранч – це свіжо і геніально смачно! Дуже дуже дуже! От просто наполегливо рекомендую спробувати. Всім цьом і гарного закінчення неділі.