Яйця саджені на білих грибах

Саджені яйця це те, що ще називається “яєшня на око”, тобто коли жовток не розталапується з білком. Найпростіше, що можна зробити. Але в мене все не як в людей, бо яєць я не дуже люблю, і мушу собі їх чимось прикрашати. Так що сьогодні на сніданок в мене були “яйця саджені на білих грибах”.

До речі, гриби свіженькі, шойно з базару. А туди вони приїхали з файним вуйком з Коломиї. Так що ці гриби майже як мої родичі, бо файні і з Коломиї.

Робиться все дуже дуже просто. Гриби обтираємо від землі, і зрізаємо те, що варто зрізати. Не миємо! Бо як помити гриба він вбере воду і “впісяється” нам на пательні. А нам того треба?

Гриби ріжемо плястерками. На пательні розтоплюємо добре вершкове масло (я би наполягала власне на маслі, а не на олії, бо тут треба його смаку) і на доволі великому вогні швидко обсмажуємо грибочки. Не солимо і не перчимо – потім встигнемо.

Як гриби підсмажаться з двох сторін (це хвилин зо 5) – вбиваємо яйка. Яйка я люблю домашні, вони мають цілком інший смак.

Зменшуємо вогень і доводимо до того стану, який любите. Я люблю, щоб рідкий жовток. Солимо, перчимо (я люблю грубо товчений перець). Їмо. І далі маємо гарний і продуктивний день.

А на додаток, ще 2 переписи на саджені яйці, з Осипи Заклинської, 1928 рік. До речі, дуже добра книжка.

Яйця цілі саджені або “волові очи”. Розтопити на круглій пательні з двома ручками ложку масла, розбити шкаралупку яйця і легко покласти їх 4 побіч себе на масло, щоби жовток не розілявся а задержався цілий. Трохи посолити. Посипати дрібно посіченою зеленою петрушкою і кропом хто любить. Подається на стіл з пательнею. Є то спосіб француський. Очевидно пательню покласти на таріль, щоби обрус не замастився.

Яйця саджені на сметані. До сметани дати трохи соку з цитрини, розбити в сметані оден жовток, а як закипить, вбивати по одному яйця але уважати аби не розілялися. Можна посипати зеленим. Можна яйца смажити і на самій сметані, але дати трохи масла аби не пригоріла. Подається до бурачків, фасолі, гарбуза.