Кльоцки, клюсочки, шпецле

Можу закластися, що ви дочитаєте цей текст і побіжите в інтернет шукати пристрій для приготування цього чудового тіста. Кльоцки чи клюсочки, шпецле чи затирка – як не називай, а сенс і смак залишаться добрими.

Сенс цієї страви простий – це домашній яєчний макаран нашвидкоруч. До речі – це єдиний вид макарану, який вариться відразу під час виробництва. Це простий спосіб за допомогою яєць і муки додати поживності зупі чи приготувати швидкий гарнір, чи посипати сиром-шкварками-душеною капустою, чи подати з молоком. Хто як любить.

Смак – класичний смак вареного тіста, нейтральний. Але в тому його сила, бо ідеально парується з соленими і солодкими додатками. Готується до непристойності просто. Мене навчив пан Сергій, а я навчу вас:

На 2 яйця – шклянка муки – до пів шклянки води – дрібка солі.

Точні кількості муки і води залежать від величини яєць, але за 1-2 рази ви зрозумієте, якою має бути консистенція тіста.

Вбиваєте яйця, додаєте муку, підсолюєте і виделкою розмішуєте яйця з мукою, підливаючи воду. Тісто не повинно бути однорідним, а таким “схопилася вся мука і все”.

Тим часом у вас закипає в баняку підсолена вода (багато, літрів 5). Ставите на краї баняка терку (дуже зручний пристрій!), викладаєте в “шатківничку” тісто і шур-шур-шур. Клюсочки падають в окріп. Так робите з усім тістом. Безпечно за один раз варити тісто з 4 яєць – якщо тіста більше то останні порції можуть злипатися з попередніми і не так добре варитися.

Клюсочки майже відразу спливають, і повинні варитися 5-6 хвилин при бадьорому кипінні. Вони набирають води, бубнявіють і стають дуже гарними 😉

Потім їх треба витягнути цідильцем, перемастити маслом, і їсти з чим подобається. В мене, наприклад, легко прогрітий з маслом шпинат.