Крухо-дріжджове тісто з кукурудзяною мукою, і пляцки з нього

Я знову вертаюся до пляцків, і це чудесно. Бо руки вже скучили за замішуванням тіста, і всією оцією “дрібною моторикою”. Отже, вчора я вирішила трохи змінити своє улюблене крухо-дріжджове тісто, про яке писала раніше, і додати в нього кукурудзяної муки.

Пропорції я взяла такі
700 грам пшеничної муки
300 грам кукурудзяної муки
пачечка сухих дріжджів (такої, що на 1 кг муки)
250 мл ряжанки * (можна взяти також кефір будь якої жирності)
200 грам вершкової маргарини
2-3 яйця **
3 ложки смальцю
3 ложечки цукру
1 ложечка солі
3-4 ложечки кмину (можна замість кмину давати інші пряні додатки – чи суміш трав, чи гуньбу, чи чорнушку…)

Отже –
1) В великій мисці змішала обидві муки, дріжджі, цукор і сіль
2) Потерла на терці в миску з мукою пачку маргарини і додала смалець
3) Руками розтерла 1) і 2) щоб товщ добре перетерся з мукою
4) Вбила яйка**, додала кмин, ряжанку і замісила тісто. Тісто виходить пластичне, дуже приємне в роботі.
5) Зкатала з тіста кульку, накрила миску плівкою і поставила  в холодильник на 2 години (можна і довше).

З 1\4 тіста розкатала негрубий шар (розкатувала відразу на папері, трошки підсипала мукою, поклала на папері в форму, поколола виделкою і виклала начинку. Решта 3\4 тіста лишила в холодильнику – буду ще робити кілька інших пляцків.

З начинкою цього разу все дуже просто – підсмажені з цибулькою печериці, кріп і зверху троха несоленого сулугуні. Печеться такий пляцок при 180* десь пів години.

Їсти його краще тоді, як трошка вистигне – тісто смачніше 🙂

Я ніколи не перестану захоплюватися цим тістом – воно для мене універсальне, якщо йдеться про буденне, не святкове печиво. Якщо дати більше товщу, то з нього геніальні, посипані сіллю і кминком, палички до росолу; якщо взяти базовий перепис – то це і основа для пляцка, і пиріжки-вушка з несолодкими начинками; якщо в тісто дати більше цукру і не давати пряних додатків – може бути основою і для солодких пляцків.

Примітки –
* Ряжанку можна цілком спокійно замінити на кефір, а якщо хочете тісто крухіше (наприклад для солених паличок) – дайте сметану.
** Про яйця – я зазвичай даю 2 жовтка і 1 ціле яйце на 1 кг муки. Але думаю що можна без особливих втрат для тіста взяти 2 цілі яйця.

Загальні зауваги –
Кукурудзяна мука мені в цьому тісті чудово пасує – робить його крухішим, і дає гарний смак.
Якщо хочете крухіше тісто – давайте більше товщу – чи в вигляді смальцю, чи замішуйте тісто на сметані. Тоді з такого тіста палички до росолу чи пива – просто супер.
А ще в таке “крухіше” тісто можна потерти 2 цибулі (додається на етапі додавання яйця) і всипати кілька ложок сухого маку (замість кмину) – і будуть цибуляні палички.

От 🙂