Палюшки з бараболі, сиру і петрушки

Єдине питання, яке мене мучить – чому ж я так рідко їх варю?!?!

Я нині зранку хвалила сама себе. Щоб ви розуміли, це буває дуже рідко, бо зазвичай я шукаю ґанджів у тому, що роблю, бо нема меж досконалості, і все таке.. Але сьогодні зранку я зробила палюшки і подумала: “так, я геніальна!” (жартую)

В нас вдома є такий поділ:
те, що з вареної бараболі – то палюшки
те, що сиру – то ліниві пироги
те, що з вареної+сирої бараболі і з начинкою – то книдлі
те, що з сиру і з начинкою – ґомбовці

А цього разу в мене дуже смачний гібрид – палюшки з напів-бараболяного і напів-сирного тіста. І це добре, скажу я вам!

Я для цікавості засікла час – від моменту коли я запхала в блендер сир і до моменту, коли я вже помила баняк і стільницю пройшло 40 хвилин. Щоправда, картопля в мене була зварена зі вчора.

Отже, все робимо “на око” –

Пів кіля сиру (в мене він досить сухий і квасний) – зблендерити, щоб не було грубих крупинок;
300-400 грам вареної бараболі – ще теплою пом’яти в пюре, але масла не додавати;
3 яйця;
муки – скільки візьме, щоб тісто було не дуже густим;
чайна ложечка солі, троха перцю, троха кмину, троха дрібонько посіченої зеленини петрушки.

Ну, а далі ви все знаєте – замісила з всього вище переліченого тісто, і, набираючи великою ложкою порції тіста, скатувала ковбаски, троха притискала долонею, і різана невеликі палюшки троха навскіс. Потім їх обкачувала в муці і варила в підсоленому кип’ятку допоки не спливуть. Як сплили – відразу на друшляк і під холодну воду. а потім – на тацу сушитися. як обсохли – в миску і обмазала олією.

Якщо палюшки розварюються, то можна додати ще 1 яйце і ложку муки. І коли скатуєте ковбаску, пильнуйте щоб тісто було щільним, без дірочок. До речі, палюшки з самої картоплі майже ніколи не розварюються, а от сир в тісті може викидати такі фокуси.

Найліпші для мене палюшки – попередньо зварені, вистуджені і потім підсмажені. Просто так самі, зі сметанкою і зелениною (як от сьогодні), або з будь яким сосом, або як гарнір до м’яска, або як додаток до яєшні. А от ліниві пироги я, навпаки, люблю свіженькі, з маслом….

Ну і, до речі, палюшки можна робити з гарбуза (виходять помаранчові), з бараболі зі шпинатом (зелененькі), з пастернаку (білі, але можна забарвити куркумою)…

Єдине питання, яке мене мучить – чому ж я так рідко їх варю?!?!