Різдвяне солодке

Вирішила зробити кілька дайджестів, щоб було простіше шукати тематичні переписи. От наприклад, різдвяне солодке.

Що в нас традиційно готують вдома на Різдво? Якщо коротко – нічого нового чи сучасного, ніяких тортів з мастиками, макарунів, чи, збав Боже, капекейків. Тільки традиція, тільки хардкор!

В першу чергу це пампушки. Свята без пампушків – гроші на вітер. Ось тут в переписі є досить докладно написано, як посмажити добрі пампушки. І не забувайте про міру – те, що у пампушків є смужка на талії, має вам нагадати про ризики 😉

Пампушки терті (не пісні)

Або ось, наприклад маківник. Я печу завжди за цим переписом, він мені найпростіший, бо я не дуже добра до печіння. А ще з іншого перепису позичила невеликий секрет – додаю в начинку 2 ложки сухарів і розкришую 10 г. дріжджів. Дріжджі  за час вистоювання вже загорнутих маківників “ростуть” начинку і на зрізі маківника не буде дір, як деколи буває, коли мак окремо, а тісто окремо.

Маківник тертий, за Дарією Цвек

Ну, цвібак – це вже класика. Все як завжди, але трошка розширила опис, бо було багато запитань про нюанси.

Цвібак – бакалійник


А якщо хочеться чогось дрібненького – тоді рогалики, вони ж руґелах в єврейській традиції, вони ж кіфлики – в закарпатській. Начинювати їх можна чим завгодно – на ваш смак!

Рогалики з конфітурою, ругелах з журавлиною і горіхами

Ну і на завершення – медівник, ох який це чудесний медівник! Темний, пахучий, розкривається за 1-2 дні і пахне просто скажено.

Медівник дуже добрий

 

Сподіваюся ваші свята будуть теплими, домашніми і затишними. Ну і, звісно ж! солодкими. Веселих Свят і щасливого Нового Року!

P.S. А нє, ще лишилася кутя – не солодке в прямому сенсі, але хай вже буде тут, бо дайджест це дайджест 🙂

Кутя на Святвечір