Різдвяний борщ - пані Стефа

Різдвяний борщ

Такий борщ можна їсти хіба 2 рази на рік – на Святвечір і на Йордан (доїдання зі сметаною наступними днями не рахується).

Скільки літ жию на світі, а не знаю, чи люблю більше борщ, чи вушка… В нас в родині на Святвечір завжди велася боротьба за кількість вушок у борщі.

Отже, для правдивого Різдвяного борщу потрібно:
жменя сушених білих грибів
2-3 більших бурака
3-4 картоплини
1 велика морква
2 цибулини
пів селери
корінь петрушки, сушена зелень, горошинки чорного перцю, бабковий листок
сіль до смаку

Гриби з вечора промити і замочити в воді. На ранок воду злити, ще раз переполокати гриби, кинути в великий баняк, посолити і зварити. Як закипить – зняти піну. За яких 40 хвилин варіння грибів – кинути цибулину в лушпині, корінь пертушки, селеру.. Як гриби зваряться – виймити все на тарілочку і ще відлити в горня троха грибового росолу. Цибулю, селеру і петрушку викинути.

Буряки зварити окремо в шкірці. Також буряки можна спекти в рурі. Для того їх треба добре помити, загорнути в фольгу і пекти в не дуже гарячій рурі години з 1.5-2.
Потім їх вистудити, почистити, і потерти на грубій терці.

Потерти моркву на грубій терці і трошка підсмажити на олії.
Кинути в грибовий росіл підсмажену моркву, через 5 хвилин – картоплю, розрізану на чвертки. Посолити трошки. Додати горошинки чорного перцю.

Тим часом одну цибулину дуже дрібно порізати і засмажити до прозорого на олії. Додати чайну ложечку цукру.

Коли картопля буде майже готова – кинути натертий буряк і засмажено цибульку. Як закипить – долити перецідженого бурякового квасу і додати щонайменше 1 чайну ложечку цукру..

Скільки квасу? – На смак… Має бути не занадто квасним, але квасність має дуже чітко відчуватися на фоні загальної композиції. Також варто пам’ятати, що за якийсь час картопля вбере зайву квасність і смак стане м’якшим.

Як тільки закипить – кинути бібковий листок, сушену або свіжу зеленину, накрити покришкою і вимкнути. Має настоятися бодай кілька годин.

Тим часом можна зліпити вушка…
Гриби, які варилися з борщу змолоти або порізати дрібненько, додати смаженої цибульки, посолити і поперчити.
Зробити маленькі варенички і зліплюємо кутики між собою.
Зварити в добре посоленій воді і підсушити на стільниці. Поскладати до миски і трошка зкропити олією, щоб не злиплися.

Ну, але шо я вас вчу? Ви все добре знаєте..