Шпараґівка, тушкована з ковбаскою

Нема нічого ліпшого на літо, аніж прості страви, де не треба вистоювати в кухні годинами, а раз-два – і є щось смачненьке. От, наприклад, шпараґівка, потушкована з ковбаскою – просто, швидко, купа варіантів. Зараз розкажу 🙂

Отже, базовий перепис – з Дарії Цвек, а далі моє традиційне повчання.

Шпараґівка, тушкована з ковбаскою

500 г шпараґівки, 300 г вудженої ковбаси , 1 ложка олії, 1 ложка муки, лавровий листок, сіль, цукор, оцет, зеленина петрушки, помідор.

Шпараґівку почистити від волокон, помити і нарізати кубиками, залити гарячою водою, щоб вона була нарівні з фасолею, і варити на повільному вогні. Як закипить, посолити, додати трохи цукру.

З ковбаси  зняти шкірочку, нарізати плястерками, підсмажити на олії, додати муку і з’єднати з фасолькою. Якщо шпараґівка буде загуста, підлити трохи холодної води. Під кінець покласти лавровий листок і скропити оцтом. Подавати шпараґівку в глибокому полумиску, зверху притрусити нарізаною зелениною петрушки, прикрасити плястерками помідорів.

Всьо, кінець перепису. І тут починається найцікавіше – бачите яку я ковбаску взяла “до знимки”? – гарненьку, в тоненькій шкірці, яку навіть знімати не треба. І така “порційна” ковбаска в певному сенсі навіть краща – бо гарно ділиться між трапезуючими, естетично виглядає і добре смакує.

То ж, цей перепис відкриває певні можливості для фантазії. Наприклад, взяти таку ковбаску, як взяла я. Або – підсмажити куряче філе, посолити-поперчити, і далі повестися з ним згідно цього перепису, тобто фактично, замінити ним ковбаску – буде значно благородніший смак. Або зробити паприкаш із шпараґівки. І ніби ж очевидна страва – але вже от скільки варіантів, і всі вони прості і добрі.

А принагідно нагадую, що сезон шпарагівки от вже скоро підійде до кінця, то ж виберіть собі щось до смаку і обов*язково приготуйте.