Курка з овочами

Курка з овочами

Це з тих переписів, коли більше писати, аніж готувати. Але тим не менше – це смачно!

Курка з овочами добра тим, що комбінацію складників можна міняти залежно від того, що в вас є на цей момент. Також це дуже добра “утилізаційна страва” в яку можна використати залишки овочів – наприклад половинка фенхелю, яку не було куди приткнути, як це вийшло в мене.

В одного з виробників курятини я знайшла цікаве фасування – охолоджені курячі гомілки без кісточок, фасовані по 4-5 гомілок в лоточку. І хоча курячі гомілки (та й курка взагалі) не є моїм улюбленим видом м’яса – виявилося, що вони дуже зручні в готуванні, і ще й смачні.

Курка з овочами

З овочів в мене були – морква, цибуля, картопля, половинка фенхелю
Додатки – сушені помідори і перець, часничок, сіль.
Спеції – кмин, пластівці чилі, солодка вуджена паприка.
Гомілки я не маринувала заздалегіть, бо не було часу.

Гомілки я заздалегіть не маринувала, бо зготувати треба було швиденько. Тому я відразу кинула їх на розігріту олію (небагато) і обсмажила з усіх боків. Якщо хочете дієтичніше – можна зняти з гомілок шкірку, хоча насправді її там не багато.

Поки м’ясо обсмажувалося – почистила овочі. Морквочку порізала кільцями, картоплю – кубиками, фенхель і цибулю – пір’ями.

Після обсмаження м’яска трошки підсолила зверху і відклала з пательні. На гарячий жир кинула моркву, трошка підсмажила, додала картоплю, фенхель, сушені помідори і перець, і повернула в пательню курку.

Легенько все перемішала. Потім додала трошки солі, паприку і кмин, закрила покришкою, скрутила газ до мінімального і тушкувала пів години, час від часу підмішуючи. Картопля і фенхель дали достатньо води, щоб все стушкувалося, але якщо ви хочете більше сосу в готовій страві, то можете додати воду чи росіл. Також, якщо хочете, то можете додати помідорової пасти чи сметанки, але вже тоді, коли приготуються овочі.

Ось фактично і все. Курка з овочами готова. Її можна притрусити зелениною і подавати із ложкою сметанки.

З подібним переписом готується цимес з куркою, тільки до нього ще додаються солодкі фрукти, в моєму випадку грушка.