Цибуля пора, тушкована з місо

Цей рецепт я давно собі запримітила в Інстаграмі, але все чекала “знаку”, що пора. Таким знаком виявилися чудові, стрункі, грубенькі пори, які лежали в крамниці і заклично на мене дивилися 🙂

Я трошки відійшла від оригінального рецепту, бо я порізала пору довшими шматками і було замало рідини.

Все максимально просто (порція на 2 осіб) –
Пора – 2 штуки
Овочевий бульйон або вода – 150+150 мл
Насіння фенхелю – 1 ст.л.
Світла місо паста – 1 ч.л. (я взяла темну)
Цедра і сік з чверті цитрини
Січені фісташки – 2 ст.л
Олія для обсмажування

Пору потрібно вибрати таку, щоб “біла частина” була якомога довшою. Зелену частину і корінці відрізати, почистити від найверхнішого листка, гарно помити і порізати “стовпчиками” по 3-4 см.

На пательню дати трохи олії і на невеликому вогні обсмажити пору спочатку з одної сторони зрізу, потім з іншої – на сторону йде десь 5 хвилин. Має гарно підрум’янитися.

Влити 150 мл овочевого бульйону або води і під покришкою на малому вогні тушкувати пору доки рідина майже випарується. Додати місо, додати насіння фенхелю, долити решту 150 мл води і тушкувати далі, щоб соус загуснув. Я при цьому постійно поливала пору соусом зверху, щоб він увійшов всередину. Також, я не повністю випарювала соус, лишила кілька ложок для подачі.

Викладіть готову пору в миску (я брала напів глибоку), полийте соусом і цитриновим соком, посипте цедрою і фісташками. Дуже смакує з шматком доброго хліба, щоб вимакувати соус.