Львівські скальки. Спроба пост-релізу

Є час запрошувати на “Скальки”, а є час робити висновки. І як би я не намагалася романтизувати наш поп-ап проект “Львівські скальки” все ж хочу трошки розповісти як це було насправді. Не лякайтеся, нічого страшного, просто хочеться зробити це для себе, виснувати якісь висновки, щоб не забулося, а може комусь в пригоді стане, коли готуватимете вдома.

Отже, минулий вікенд “Цвіклі” (*) – Аврора, Льоля, Олексій, Марина і я (+ купа чудесних людей на backstage, без яких це було б складно організувати), провели на Львівському стрітфуді. Готували скальки за “львівсько-азійським переписом”, бо ж тема Стрітфуду була азійська.

В основі перепису була свята трійця азійської кухні – імбир, часник і гострий перець. А окрім того – цибуля, стеблова селера, зеленина кінзи і петрушки. З нашого локального – шпинат, редьковця, кукурудза. Ну і 3 секретних складника. Один я вам не скажу, другий, ясно що, любов, а третій – вино!

Щоб ви розуміли: вино це дуже важливо. Бо на 1 казан скальок його потрібно аж 2 пляшки – півтори пляшки вливаємо в казан, а пів – випиваємо в процесі варіння 🙂

Ні в якому випадку не беріть шмурдяк з тетрапаків, бо і смак страви буде відповідним. Вибираючи вино користуйтеся золотим правилом: в страву додаємо те вино, яке будемо пити під час їжі. Бо ви справді будете його пити – і під час приготування, і під час споживання вже готових мушель.

Ми вибрали дуже вдалий варіант – іспанське Casa Albali (на фотках є пляшка), купували в Сільпо, бо ціна добра (біля 120 грн), і саме вино дуже питке. Конкретно це було Вердехо Совіньон Блан, але я пробувала ще їхній Темпранільо Сіра, теж дуже добре. (**)

Тепер про самі скальки, тобто мушлі, тобто мідії. Нас багато людей питали, звідки мушлі. Це були чілійські мушлі, котрі пройшли ретельний кастинг на “розкривання” і на величину самої мідії. Зберігалися вони  в вакуумних пакетах, в морозилці, виймалися перед самим приготуванням. Бо ми дбаємо не тільки про смак, а й про безпечність. Саме тому ні про які прісноводні мушлі мови не могло бути, бо це не надто безпечно.

Тепер про помилку, яку ми зловили і виправили. В перший день ми додали кукурудзу просто в казан. Це не ок, бо кукурудза “випила” всю юшку, стала, звісно ж, дуже смачною … але ми ж готували смачні скальки, а не смачну кукурудзу 🙂 Тому 2 наступні дні кукурудзу ми варили окремо і додавали вже в тарільчики.

Я знаю, що багато з моїх читачів приходили до нас на ятку і пробували скальки. Деякі навіть 2 дні підряд. Нам, і мені зокрема, було дуже приємно, що ми змогли вас зацікавити, підняти у вікенд з насиджених місць і розділити смакоту. Шкода, що не було змоги з усіма повноцінно пощебетати, але це ми якось виправимо.

А, ну і пильнуйте за анонсами – наш поп-ап проект “Львівські скальки” тільки починається 😉

(*) за “Цвіклі” я ще вам розкажу окремо, бо це тема для розповіді 🙂
(**) ну ви ж знаєте, що вживання алкоголю шкодить вашому здоровлю? Тому майте міру 🙂