Часник: конфі і олія

“Конфі” (confit) це давня техніка, яка полягає в повільному готуванні в жирі. Переважно йдеться про консервування м’яса, яке готують у власному жирі – наприклад, качиний конфі. Проте, нічо не заваджає зробити конфі з часнику. Більше того, ми таким чином “вполюємо відразу двох зайців” – будемо мати часникове конфі і ароматизовану олію.

Часник, до речі, це овоч з дуже високим вмістом цукру. Тому під час повільного готування в олії увесь цей цукор карамелізується, а часник стане ароматним і солокавим. А олія вбере в себе всі аромати і буде дуже добрим додатком до салаток.

Про часник. Ідеально брати часник в пору його пікової зрілості, тобто восени. Тоді зубчики важкі, наповнені. Зараз часник потрохи починає проростати та легшати, але це загалом не завадить з нього приготувати конфі.

Про олію: я беру оливкову, але не екстра-супер-мега-вірджин, а так звану “помас” – тобто оливкова олія другого чавлення.

Про додатки: Мені дуже подобається класична пара часник+розмарин, тому я додала гілочку свіжого розмарину. А ще – трохи пластівців чилі, бо, як кажуть в старому фільмі, – деякі люблять гаряче ( Some Like It Hot ). Звісно, фільм не про часникове конфі…

Some Like It Hot 😉

Також, додатками можуть бути гілочки чебрецю, чорний перець, лавровий листок. Олія вдячно набере аромату, лише не переборщіть.

Найскладніша частина цього всього – начистити часник. Його треба багато, я почистила 7 великих голів. А далі все дуже просто:

Розігріти духовку до 180-200*С. Часник покласти у відповідний посуд, залити олією так, щоб вона добре його покрила, додати додатки (можна і без них). Поки гріється духовка – на малееесенькому вогні довести олію з часником до впевнених бульбашок. Покласти усе в духовку і там вмлівати до години часу – часник має зарум’янитися і стати м’якеньким.

До речі, ще нюанс про часник – весняний часник буде легшим за осінній, бо вже трохи втратив вологу, тому від часу перемішуйте, щоб все готувалося рівномірно. Також ви можете регулювати його ступінь карамелізації – я люблю середньо підрум’янений, але не вишкварений.

Часник можна зберігати і в олії, але я волію розділяти: часник окремо з трохи олії, а олію переціджую і зберігаю окремо. Тримайте в холодильнику. Зберігається 3-4 місяці, але я не пам’ятаю випадку, коли б він так довго тримався не з’їдженим.

Тепер найголовніше – куди його вживати? Найпростіше – намазати на грінку смачного хліба. Також він є добрим додатком до картопляного пюре. Чудово парується з хумусом, лабне і буряками.

P.S. Можна готувати конфі просто на плиті, я готую в духовці суто щоб не стояти над ним 😉